Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi is pontosan az INDIE ROCK?

Mi is pontosan az INDIE ROCK?

Figyelt kérdés

Most mi is pontosan az indie?

Mert én ezt nem értem. Én ezt mindig úgy gondoltam, hogy az az indie zene, ahol a zenekarok független lemezkiadókhoz szerződtek le. Tehát én világ életemben úgy gondoltam, hogy én indie zenét hallgatok. Ha megkérdezte valaki mindig azt mondtam, elég vegyes zenét hallgatok, független lemezkiadóktól szoktam vásárolni. De ez a mai öltönyös, nyakkednős, csőgatyás srácok..hát nem tudom. Nekem a zenéjük sem tetszik, meg utánajártam a múltkor, sokan nagy kiadóknál vannak. Az már alapból nem indie szerintem. Mégis erre mondják hogy indie rock? Ez most hogy van?


2011. aug. 5. 11:48
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


Elég szerteágazó és sok más műfajt foglal magába az indie rock, a fenti cikk egyik szempontja is a kiadókkal való kapcsolat alapján kategorizálja a műfajt.


Én például elég sok Arcade Fire-t, Sufjan Stevens-t vagy Metric-et hallgatok, és a fenti cikk közepén lévő lista alapján ezek más-más alműfajba (baroque pop [ami szintén nem definiálható egyértelműen] és dance-punk) tartoznak, mégis az indie rock-on belüli műfajok.


Szerintem aki ilyet hallgat, nem tudja egyértelműen megmagyarázni vagy kategorizálni az együttest, mert több kicsi vagy nagy műfajba is be lehet sorolni, sokrétű zenét játszanak, akár egészen ellentétes megjelenésű vagy hangzású is lehet indie. Talán egyszerűbb a nagy halmazba sorolni őket, aki nem rétegzenét hallgat annak úgysem fog semmit jelenteni az alműfaji sokszínűség és különbség.

2011. aug. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!