Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mondanátok nekem az alábbi...

Mondanátok nekem az alábbi kritériumoknak megfelelő énekeseket, zenekarokat?

Figyelt kérdés

Nyelveket tanulok, ezért a következőre lenne szükségem:

olyan énekeseket, együtteseket keresek, amelyek dalaiban jól kivehető az ének. A műfaj nem számít!


Ilyen nyelven keresem az előadókat:

latin

angol

orosz

német


Köszönöm előre is!


2011. aug. 8. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak angolul tudok mondani.

Alanis Morrissette zeneiben eleg jol kiveheto, h mit enekel, legjobban szerintem az ²Ironic²-ot.

Es Bruno Mars-ot tudom ajanlani. :)

2011. aug. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Német esetében a Silbermondot tudom ajánlani, az énekesnek nagyon szép hangja van, a szöveg teljesen kivehető, a számaik pedig nagyon jók :)

http://www.youtube.com/watch?v=ZLm_TQNehGQ

2011. aug. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mbalage ***** válasza:

Bármennyire is rossz nekem ezt mondani, de talán a magyar mulatós zenének megfelelő külföldi zenével járnál a legjobban. Ezeknek a szövege sem különösebben bonyolult, és mindig az ének van előtérben.


Latin nyelv ma már nem létezik. Talán spanyolra gondoltál...?

2011. aug. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem semmi bajom a folklórral, egyszerűen nem tudok konkrét előadót és dalcímeket, emiatt is írtam ki a kérdést. Ha esetleg tudsz, akkor küldhetsz nekem, szívesen meghallgatom!


A latin nyelvvel kapcsolatban pedig szerintem tévedsz (ott van pl. az orvosi latin és még akár nyelvvizsgát is tehetsz belőle!). Itt egy bizonyíték rá:


[link]

2011. aug. 9. 10:24
 5/5 mbalage ***** válasza:

Akkor íme pár példa, ahol érdemes keresgélni:

[link]

[link]

[link]


"Latin nyelvű" zenét nem hinném, hogy találsz. Esetleg vallási énekekben. Abban igazad van, hogy valóban tanítják és használják az orvos, a teológus és a jogász szakmákban, de ettől függetlenül ez ma már egy holt nyelv. Csak az újlatin, vagyis a leszármazott nyelveket beszélik.

[link]

2011. aug. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!