Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit jelentenek ezek a szavak...

Mit jelentenek ezek a szavak ebben a számban?

Figyelt kérdés

A Barbárfivérek Utcadiploma című számában Saiid részét nem teljesen értem. Így hangzik:

"Pofádba nyomunk egy AK-t PH-val,

A streeten rímmel dobálózunk, amíg ti téglával,

Mocskos témákkal, lassan már csak fél májjal,

Műmájerek kifekszenek a betonon 2 vállal!

Nem szexi black zene, ha rafkós lennél tetszene

Keleti raplemez körberajzolunk krétával,

Jövünk utcával, sikátorral, térrel,

Ez meg a puccával, meg a bürökrata vérrel,

A másik bénába a turulról csak terel,

Ennek beatbe segített felülről a Pharrel,

Camouflageban toljuk, az az uccai apparel,

Klubban, vagy a panel, minden telep dzsungel dzsukel!

Kevés a kanyhaló a legtöbben beszovelok,

Ocelot-mintás kokeró csaj volt, akit kamelok!

Biboldó vagyok, lenyóra oltod csak a csapatot,

Nem érdekel mit hallasz ott, hogy tartom-e a sabbatot

Szombatonként én pop mc-ket szopatok,

Cefetek, a rapekből nem maradnak csak cafatok

Rajtunk nőttél fel, ghetto-funk a falka hazabasz,

Annyi sebet vágunk rád, nem takarja a Hansaplast!"


Amiket nem értek:

"black zene"

"Keleti raplemez"

"turulról csak terel"

"Pharrel"

"Camouflage"

"apparel"

"dzsukel"

"kanyhaló"

"beszovelok"

"kokeró"

"kamelok"

"Biboldó vagyok"

"lenyóra oltod csak a csapatot"

"Hansaplas


Ezeket nem értem. Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. aug. 19. 16:17
 1/5 anonim válasza:
kokeró=roma
2011. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
kanyhaló=gazember
2011. aug. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

biboldó=zsidó

dzsukel=rafinált, huncut

black zene.. az gondolom pl. 50cent lehet.. tehát ilyen néger előadók

2011. aug. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

ami szerintem a jelentése:


P0fádb@ nyomunk egy AK-t PH-val - ez szerintem érthető, AKPH=Akkezdet Phiai


A streeten rímmel dobálózunk, amíg ti téglával

Mocskos témákkal, lassan már csak fél májjal,

Műmájerek kifekszenek a betonon 2 vállal - ők freestyleban rappelgetnek, nem harcolnak, nem oltanak le mindenkit, nem isszák részegre magukat (fél májjal a betonon)


Nem sz*xi black zene, ha rafkós lennél tetszene - ez nem néger rap, ha ügyes/cseles lennél, tetszene


Keleti raplemez körberajzolunk krétával, - a 90-es évek nagy lemezeire gondolhat, hogy azt próbálják utolérni


Jövünk utcával, sikátorral, térrel,

Ez meg a puccával, meg a bürökrata vérrel - ők nem márkákkal jönnek, hanem a "teleppel"


A másik bénába a turulról csak terel - a turulról csak terel kifejezés nagyjából annyit jelent, hogy hamisan, tudatlanul magyarságot közvetít,gyakorlatilag ostoba hungarista, "terel" a turulról


Ennek beatbe segített felülről a Pharrel - Pharrel, azaz Pharrel Williams néger énekes, dalszövegíró, gyakorlatilag az illető akiről ez a sor szól, lopta Pharrel egyik számának az alapját, ú.m. "beatbe segített"


Camouflageban toljuk, az az uccai apparel, - "Camouflage" terepminta, "apparel" pedig az öltözködés


Klubban, vagy a panel, minden telep dzsungel dzsukel! - a klubbokban az ő számait játsszák, "klubban, vagy a panel" =klubbokban vagy panelházakban, minden telep dzsungel, a "dzsukel" pedig rafináltat jelent.. (de van aki szerint kutyát)


Kevés a kanyhaló a legtöbben beszovelok, - kevés a "kanyhaló" vagyis a rafinált ember, "beszovelok" = a szovel szó maga azt jelenti, hogy vki alszik, (én szovelek, te szovelsz, ő szovel..) a beszovelok pedig kb annyit tesz, hogy alszanak, nem ébrednek fel, kicsit átvitt értelemben sem.


Ocelot-mintás kokeró csaj , volt akit kamelok! - ovelot=tigris vagy párduc, de valamelyik csíkos ragadozó, kokeró=roma, kamelok-tetszik, (ő volt akit kamelok-ő az egyetlen, akivel lefeküdtem volna)


Biboldó vagyok, lenyóra oltod csak a csapatot, - biboldó-zsidó (saiid zsidó), lenyó-a lepattan szó egyik érdekes formája, a sor pedig hogy "zsidó vagyok, és bár oltasz minket, ez lepereg"


Nem érdekel mit hallasz ott, hogy tartom-e a sabbathot - ez egy vallási sor, a "sabbath" a zsidóknál a nyugalom ünnepe, a türelem napja, saiidot nem érdekli mit gondolnak róla


Szombatonként én pop mc-ket sz*patok,

Cefetek, a rapekből nem maradnak csak cafatok - szombatonként szoktak összeröffenni a legtöbb városban az amatőr és nem annyira amatőr rappesek valamerre, ezzel a sorral elmondja hogy ő tarolni szokott, mindig nyer.


Rajtunk nőttél fel, ghetto-funk a falka hazab*sz,

Annyi sebet vágunk rád, nem takarja a Hansaplast! - ghetto-funk=telepi életérzés, a Hansaplast pedig egy sebtapasz márka.


Remélem segítettem:)) és bocs a javítások miatt, nem engedte alapból elküldeni simán..

2014. jan. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 samsung88 válasza:
A dzsukel (zhukel) ciganyul tenyleg kutyat jelent, de ezt a romak kb 20%-a ha tudja.
2014. nov. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!