Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok, ilyet lehet csinálni?

Gitárosok, ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Járok klasszikus gitározni. Szeretnék elektromosan is (ritmus-gitározni bandában). Ha a kottát (tabot) elviszem a klasszikus gitártanárnak, el tudom vele gyakorolni kalsszikuson aztán feljátszom elektromoson. Sokban különbözik a kotta? A klasszikus gitártanárom zeneiskolai tanár. Ilyet lehet? Vagy menjek el 1-2 hetente órára egy olyan emberhez aki játszik (~40) éve elektromoson és kalsszikuson is. Csak mind2 nembiztos h menne, mert drága lenne ez már nekem.

köszönöm.


2011. aug. 21. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy próbát megér, hogy beviszed a tanárodnak. Nyilván kissé másabb a kotta, a tabok arra is vannak kitalálva, hogy aki nem tud kottát olvasni, az is boldoguljon a gitározással. Véleményem szerint egy gitártanárnak a tabot is ismernie kell( sok olyan klasszikus kotta is van, ami alatt a tab megtalálható.). Vidd csak be nyugodtan :)
2011. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen. a Tabot át tudom írni kottába simán. Csak akusztikuson el lehet ugyanúgy játszani mint elektromoson? Azt hallottam elektromoson nem kell annyira szorítani, és nem vágja a kezed
2011. aug. 21. 20:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet:) Elektromoson tény, hogy könnyebb játszani, keskenyebb a nyak, szűkebbek az érintők :)
2011. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vágni sem vág úgy, ez is igaz.. bár a klasszikus sem vág majd bizonyos idő után:D
2011. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!