Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit takar valójában az "emo"...

Mit takar valójában az "emo" zene?

Figyelt kérdés

Csak most tudtam meg, hogy az emo eredetileg egy zenei irányzat volt. Eléggé meglepett. oO Ráadásul a kedvenc együtteseim közül néhányat besorolnak ebbe a kategóriába: My Chemical Romance, Placebo, Black Veil Brides... Nekem ez mind csak simán rock vagy metal volt eddig.

Az általános vélekedés az emosokról, hogy állandóan szomorkodnak, érzékenyek mindenre és vagdossák magukat. Persze, ez nyilvánvalóan csak egy nagyon, nagyon leegyszerűsített magyarázat arra, hogy mi az az emo és milyen a valódi emo zene.

A fentebb említett együttesek tényleg eléggé érzelmes zenét játszanak, de ritkán van a hangsúly az öngyilkosságon, inkább az élni akarást helyezik előtérbe. :)


De akkor miért sorolják az emo kategóriába ezeket a bandákat? Milyen az emo zene?


2011. aug. 27. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:

emo-emocionális, azaz érzelmi...szinte mindenre rá lehet fogni, hogy emo,de leginkább az indie rock zenéket szokták ide sorolni.

szerintem "hivatalosan" azok az emo zenekarok, akik magukról azt mondják, hogy emo zenét játszanak.

2011. aug. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elég csak "állítani"? Még akkor is, ha azt se tudják, mi fán terem? :D Vagy ezek szerint ez nem egy jól elkülöníthető irányzat és igazad van, ebből a szempontból (emocionális) bármire rá lehet fogni...
2011. aug. 27. 23:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Bármire rá lehet fogni... itt magyarországon is az AFC sima punkrock de mégis emonak mondják...
2011. aug. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=g9hNd54Nljk&ob=av2n

Na, ők emot játszanak.

Az elején ez még egy zenei irányzat volt (jól mondtad), ami a '80-években indult Amerikából. Az érzelmesség az jobban jellemezte a zenét amellett, hogy maga a zene keményebb volt; de köze nem volt ahhoz, amit most emonak hív a mainstream. Valójában az emo nem az öngyilkosságról szólt.


Csak később kezdett társulni hozzá az a fajta öltözködés és androgyn külső, amit ma láthatunk. A stílus maga valahogy 'elk**vult, mire Európába berobbant és egy teljesen más bélyeggel látták el. Az emoknak (ha már így elemezzük őket mint egy verset:D), az volt a lényeg, hogy keményebb zene mellett érzésekről énekeljenek, azokat közvetítsék, de nem úgy, hogy ááh szar a világ, öld meg magad. Ez nem volt.


A Placebo még véletlenül sem emo!!! Személyes sértés - téged meg félreinformáltak! :D Szerintem ők inkább alternatív rockot ill. igényes pop/rock-ot játszanak. A MCR-meg talán csak próbál az lenni, mert amikor kiadták a Black Parade-ot, akkor az emo éppen menő volt+felvették azt a bizonyos külsőt is. Mondjuk nem tudom miért mert a tcfsr-albumuk elég jóra sikerült, aztán itt belemásztak az öld meg magad témába ők is. Mondjuk haladni kell a korral, ja..


Persze az emonak azóta sok irányzata lett: screamo, emocore (bár régen ez is mást jelentett), és még biztos van sok.


DE! Az emo egyáltalán nem a Tokio Hotel, meg az Anti Fitness Club - nagyon nem! Én azokat csak szimplán divat-pop-rocknak hívom, ámbár a rockzene megcsúfolásának is tartom egyben amit művelnek.


Én most ennyit tudtam neked segíteni a témában, szerintem még keresgélj. A Saosin környékén jó dolgokat fogsz találni azt hiszem.

2011. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!