Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nincsennek az emberek...

Miért nincsennek az emberek tisztában az "underground" szó jelentésével?

Figyelt kérdés
Mostanában sokan mondják, hogy ők underground zenéket hallgatnak, erre megkérdezem, miket (eleinte tényleg meg is örültem, hogy végre valaki más is hallgat nem felkapott, eredeti, jó zenekarokat, örültem neki), és akkor felsoroltak olyanokat, amiket kb. mindenki ismer, csak "alternatív"nak nevezik. Sose voltam az a kategorizálós fajta, de azért ez már valahogy picit zavar, hogy ennyire nincsennek tisztában az egésszel. Bár nem is jó szó a zavar, mert nem csináltam belőle problémát, inkább elkeserített.
2011. aug. 31. 11:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Mert ugye nem baj az, ha valaki olyat hallgat amit milliók szeretnek, ha az fogja meg, akkor halgassa azt, nem kell szégyellni, csak nem értem akkor miért mondják hogy underground zenét hallgatnak..
2011. aug. 31. 11:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól mert te is ismersz valamit, meg más is, attól még lehet underground (mivel neveket nem mondtál, nem tudom mikről van szó). Másrészt mi alapján sorolhatunk be valamit undergroundnak? Ha valamit 999-en szeretnek, az az, de ha 1000-en, akkor már nem? Ugyanez a baj a hírességgel meg az ismertséggel. Relatív az egész.
2011. aug. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sőt, van egy csomó olyan, amit az underground-ból indult, aztán népszerű lett. Nehéz meghúzni a határvonalat.
2011. aug. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem számokra kell gondolni, ezt igazából látni. Igen, azt is tudom, hogy sok zenekar így indult, akik mára már nagyok.
2011. aug. 31. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Én értelek, de te is máshogy látod, meg az is, akitől kérdezed. nincs egységes álláspont arról, hogy meddig underground egy csapat vagy előadó.
2011. aug. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg csak a hipsterek vannak ráfeszülve erre az underground jelzőre.

Ők tették divatossá, felkapottá. Pontosabban pozőrség igazából amit csinálnak, mert az vonzza őket igazán, hogy zeneszakértőnek tarták őket, mint akit baromi művelt. Persze nem, mint ahogy te is mondod, de eddig nem jutnak el.

2011. aug. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!