Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 20 évesen kezdtem el "komolyab...

20 évesen kezdtem el "komolyabban" dobolni, aztán abbahagytam rövid idő után, most folytatni szeretném, és szeretnék profi lenni. Késő már ehhez?

Figyelt kérdés
23 vagyok, van némi tudásom, szóval nem a 0-ról indítanék. A cél pedig profivá, virtuózzá válni. Sokat várok el magamtól ebben a korban már, elkéstem vele? Amugy állítólag a tehetség megvan, meg gyakorolgatok szinte minden nap a gyakorlópadon, szeretnék valamennyire felkészülni még mielőtt elkezdeném a magánórákra járást.. (amugy legelőször 14 évesen ültem dobhoz).
2011. szept. 2. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha tényleg van tehetséged, akkor nem számít hány évesen kezded, viszont nem leszel egyik napról a másikra profi. Hosszú órákat kell akár minden nap belefektetni, mindenféle gyakorlati dolgokkal.
2011. szept. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mbalage ***** válasza:

Ha a profi szót "jó dobos"-ként kell érteni, akkor valóban sosem késő. Ha kitartóan és módszeresen foglalkozol a zenéléssel, akkor idővel egész biztosan jó dobos leszel, bármikor és bárhonnan kezded. Játssz minél több bandában, a saját tapasztalatokon felül a többi hangszerestől is rengeteg gyakorlati dolgot lehet tanulni!


Ha pedig ebből akarsz megélni, akkor a dobtudáson felül jó kapcsolatok is kellenek, ehhez pedig rengeteg energiát kell befektetni. Meg kell ismertetned magad a szakmával, mégpedig valahogy így: "Ez a srác mindent le tud dobolni, pikk-pakk betanulja a számokat, és megbízható".

2011. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!