Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell Screamo-zni?

Hogyan kell Screamo-zni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 13:43
 1/1 anonim válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, hogy csinálják a profik. Annyira már rájöttem mondjuk, hogy érdemes a legmagasabb hangon énekelve próbálkozni, amit csak tudsz, amikor már majdnem átmegy fejhangba a hangod. Akkor olyasmi lesz majd belőle, mint a 30 seconds to mars féle "üvöltés", és a torkod se fog megfájdulni. Ha mélyebben próbálkozol, akkor egy másodperc alatt elmegy a hangod. Nálam így van legalábbis. De az a tipikus metalcore-os screamo nekem se megy. Ilyen suttogás szerű hangon elő lehet idézni valami hasonlót, talán ha sokat gyakoroljuk, akkor megerősödik majd ez a hang, aztán már nem fog suttogásra emlékeztetni, de ezt nem tudom pontosan hogy megy. Lehet hogy a hangod fajtájától is függ, hogy ki tudsz-e olyat adni, lehet hogy nálad egész másképp fog szólni, mint a kedvenc felvételeiden. Erőltetni meg semmiképp sem érdemes, mert elmegy a hangod, aztán már normális hangot se fogsz tudni kiadni. Meg ne várj azonnali eredményt, mert a változás általában úgy áll be, hogy valami egyik nap nem megy, aztán pár nap múlva azt veszed észre, hogy jobban szólsz, meg nem fájdul meg a torkod. Mondjuk olyan túl sok magyar screamo énekest nem ismerek, úgyhogy lehet hogy nem fogsz sokkal értelmesebb választ kapni erre a kérdésre, legfeljebb ha angolul is felteszed valahol.
2012. jún. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!