Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyik gitárt...

Dexxter182 kérdése:

Szerintetek melyik gitárt vegyem? Squier Affinity Stratocaster MN Metallic Black Vs Ibanez GSA-60 BKN

Figyelt kérdés

Tervezem mostanában hogy veszek egy új gitárt. az árkategória az kb 60 rongyig.

Két gitárt lestem ki ebben a kategóriában, egy Squier Affinity Stratocaster MN Metallic Black és egy Ibanez GSA-60 BKN.


Punk-rock zenét játszunk, de az sem zavarna ha egy kis metál vonal is belekeveredne, két gitárunk van, talán megférne egymás mellett (mint a Sum 41-ban)

Tehát igazából a kérdés, hogy az ibanez mennyire metálos (mert ugye agathis - ez közelebb van állitólag a mahagóni féle gibson hanzáshoz), vagy inkább maradjak meg a kedvenc strato formámnál, és elvárhatom a fenderes (éger-es) hangzást a squier-től.


Ha esetleg mást ajánlottok azt is elfogadom, formára ebben maradva.


Köszi a válaszokat.


[link]


[link]


2011. szept. 19. 09:32
 1/7 A kérdező kommentje:

Esetleg ha valaki azt mondja hogy a cort-okra is érdemes ránéznem és ezek közül bármelyik jobb az előzőeknél, talán megfontolom:

Cort Aero 2 BKS [link]

Cort X-5 OPB [link]

Cort X-6 BK [link]

2011. szept. 19. 10:04
 2/7 anonim ***** válasza:

Affinityt nem vennék, nekem 2004-es Deluxe Strat van, az Affinity már akkor sem volt jó minőségű. Azóta pedig már mindegyik Squier vállalhatatlan.

Az Ibanez ebben az árkategóriában még nem az igazi, Ibanezt RG350 alatt nem vennék.

A Corttal jó tapasztalatom van (basszusgitár), úgyhogy felszereltségét tekintve az X-6-ost venném.

2011. szept. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Eddig egy Aria Stg Series gitárom volt, ehhez képest szeretnék lépni EGY-et :) Az én igényeimnek tökéletesen megfelelt az aria, de mostmár itt az ideje a váltásnak :)
2011. szept. 19. 12:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Értem.

Én azt mondom, hogy próbáld ki az X-6-ost, ha tetszik, vedd meg, így első ránézésre még magamnak is elfogadnám, úgysincs még ilyen formájú gitárom. :)

2011. szept. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsokat, és ha nem lenne a Cort? a squier és az ibanez közül melyiket választanád, szakmai szempontból, nem esztétikára? :)
2011. szept. 19. 13:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor Ibanez. A Squier a béka segge alatt van minőségileg, mondom ezt úgy, hogy most is van 2 Squierem, 2006-ig fanatikus márkahívő voltam. Körülbelül akkor indultak el a lejtőn.

Most egyértelműen átvette a helyét a Cort. Olcsó, és meglepően jó minőségű minden gitárjuk. 100-150 ezer alatt teljesen felborították az eddigi piaci helyzetet. Ebben az árkategóriában csak Cortot vagy Epiphone-t vennék. Esetleg Yamahát, de abból csak pár modellt.

2011. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
X-5
2011. szept. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!