Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell a dobkottát...

Hogyan kell a dobkottát leolvasni?

Figyelt kérdés

Pl:

C |----|X---------------|----------------|X-------|---------X--X---|

H |----|--X-X-X-X-X-X-X-|X-X-X-X-X-X-X-X-|--------|--------------X-|

T |----|----------------|----------------|--ggggoo|o-o-O-O---------|

S |----|----o--o-o--o---|----o--o-o--o---|--------|---------o--o---|

F |----|----------------|----------------|--ggggoo|o-o-O-O---------|

B |----|o--o--o-o-oo--o-|o--o--o-o-oo--o-|o-ggggoo|o-o-O-O-o--o----|


melyik mit jelent? és hogyan kell olvasni?


2011. szept. 20. 19:51
 1/2 anonim válasza:

Hát én dobos volnék már idestova 10 éve de én ilyenfajtát nemnagyon láttam mivel magyar szabvány szerint ha előveszel egy énekfüzetett(kottafüzet) ugye abba van 5 vonal vonalanként vannak bjelölve a hangok ezek lehetnek lassú gyors ezt az elején meghatározott tempó mitatja pl: 4/4 ez egéz tempó 3/4 tört tempó. és semmibe nem különbözik mint az énekórán tanultakktól van Ti-Ti Van Tá-Tá Szinkópa...stb

De ha ez segít itt a jelmagyarázat annyi hogy a "C" betű az a cintányért jelenti angolul cymbal's ezt úgy érti hogy beütő kisérő vagy esetleh Knai vagy splash cintányérok. a "H" betű a lábcintányért jelzi (Hi-Hat) a "T" azok a tamok (Tom) az "s" a pergú (snair) Az "F" elmletileg a álló tam (Flor Tom de nembiztos) a "B" az a lábdob (Bass drum)iszont ezeket a jeleket annyira nemvágom de ha tanulni akarsz dobolni ajánlom neked hogy pl menj fel Youtube-ra és beírod hogy doblecék kezőknek és haladóknak vagy ha konyítasz az angolhoz akkor Drumlessons.com és van vidi feltöltve Googlén meg vannak kották. Remélem segítettem. de ha végkép nem megy hangszerbolt és vannak oktatókönyvek DvD-k Kották.

Üdv

2011. szept. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ja és bocsi a heljesírásért :D
2011. szept. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!