Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki elmesélné nekem a...

Valaki elmesélné nekem a Jesus of Suburbia c. klip történetét?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vele teljesen tisztában és nem szeretném félreértelmezni. Ki JOS, St. Jimmy és Whatsername?

http://www.youtube.com/watch?v=FNKPYhXmzoE&ob=av2e


2011. szept. 23. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Húúú, de rég hallgattam ezt a lemezt (szóval nem 100%) :D

JOS= Jesus of Suburbia (nyomornegyed Jézusa) - egy srác, aki elszökik otthonról (asszem) és járkál összevissza, mert sehol nem találja a helyét

Whatsername - egy csaj, akibe JOS szerelmes lesz

St. Jimmy meg egy punk arc, akivel JOS útközben találkozik

[link]

2011. szept. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt így én is vágom, de a klip történetét nem értem kristálytisztán.
2011. szept. 23. 21:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. az első kb. leírta, annyit javítanék rajta, hogy JOS és St. Jimmy EGY ÉS UGYANAZ. JOS neve Jimmy, St. Jimmy pedig a "gonosz énje", az ördög a vállán stb. miután lelép otthonról, azután válik St. Jimmyvé. Miután elhatározza, hogy hazatér, St. Jimmy "meghal". (Homecoming)

2.

Jimmy - Láttalak vele.

Whatsername - Kivel?

Jimmy - Ne hazudj.

Whatsername - Mit akarsz tőlem Jimmy? Hogy mondjam azt, hogy dugtunk?

Jimmy - Mi voltam én neked...? MI A F.ASZ VOLTAM NEKED??

Whatsername - Egy barát... Valaki, akit szerettem. Egy kib.aszott emlék. Egy szép...kib.aszott emlék.

Jimmy - Tudod mit?? Nem szeretlek. Azt se érdemled meg, hogy egy emlék legyél.

Whatsername - akkor.. k.urva szép tetkó.

Jimmy - *megcsókolja, és otthagyja.*

Whatsername - *utánadob egy követ(?)* b.aszd meg!

Jimmy - Na? Most követni fogsz?!

Whatsername - *küszködik Jimmy karjai között* B.aszódj meg... B.aszdódj meg!

Jimmy - Te...csak egy pár kib.aszott csöcs vagy. Ez minden, amit valaha is jelentettél nekem.

Whatsername - menj.. menj el!


A következő jelenetekben bepillantás nyerhetünk Jimmy életébe. Buli, csajok, kokain, cigi, graffity a külváros lepukkant szélén. Szintén láthatjuk, hogy az anyja is ott piál egy házibuliban, ahonnan Jimmy rángatja ki.

Később Jimmy megismerkedik egy lánnyal egy bolt parkolójában. Egy darabig jól érzik magukat, aztán Jimmy kimegy a mosdóba... Nem boldog ezzel a lánnyal sem, csak Whatsername és az együtt töltött idő jár a fejében. Hirtelen minden elfojtott dühe és keserűsége a felszínre tör. Tönkreteszi a mosdót, félig sírva, félig dühöngve.

Amíg ő ezzel van elfoglalva, a másik lányt egyáltalán nem nyomasztja semmi, vígan részegre issza magát egy másik fiúval a bolt előtt. Jimmy megérkezik, és megpróbálja hullarészeg "barátnőjét" elvinni onnan, de a másik csávó nem hagyja. Verekedés tör ki, amit végül a többi punk szakít meg.(* közben mindenféle összevágott jelenetek az eddig történtekből. pl. szex Whatsername-el, dühöngés, idétlenkedés a boltban stb.*)

Otthon. Jimmy a kanapén ül, az anyja bejön és letesz elé egy tál kaját. Jimmy kiegyenesedik, láthatólag nincs jó kedvében.

Mom - Mi bajod?

Jimmy - A pofád.

Mom - Oh. Hát itt üldögélni könnyű, te nagy és hatalmas királya ennek a sz-arfészeknek.

Jimmy - Sz-arfészek, pontosan ez a k.urva hely, ez az undorító ház amiben élünk. És tudod mi a legsz.arabb rész? Ide jössz minden b.aszott reggel, és ezzel a szánalom fejeddel nézel rám.

Mom - Milyen fejjel??

Jimmy - Úgy nézel rám, mintha egy lúzer lennék.

Mom - Oh.

Jimmy - Itt ülsz, a k-urva kaparós sorsjegyeiddel, hogy "oh, holnap, holnap talán minden megváltozik". B-asszus, soha nem fogsz nyerni...

Mom - Befejezted? Milyen jogon beszélsz így?? Ki vagy te, Jézus, akit felszögeztek egy keresztre, hogy szenvedjen a bűneimért, én meg egy vesztes vagyok? Akkor te a vesztes fia vagy. Idióta.

Jimmy először elvigyorodik, de amikor az anyja a kajában nyomja el a csikket feldühödik, és hozzá vágja a tányért. A nő csak nyel egy nagyot...

Az élet közben megy tovább. A mosdót kitakarítják, lemossák a firkát, újrafestik a falakat... Csak Jimmy üldögél otthon, és néz ki a fejéből. A punkok sem változtak, köszönik, megvannak, jól vannak. Jimmy csak mászkál fel-alá, nem találja a helyét. Jobbára csak fetreng az ágyán, és bámulja a tévét. El akarja felejteni Whatsername-t, még a közös képeiket is elégeti. Visszaemlékszik arra, hogy mekkora fájdalmat okozott a lány neki, és egyre nyomorultabbul érzi magát.

Visszamegy abba az ominózus mosdóba. Ugyan még le van zárva a felújítás miatt, de nem zavartatja magát. Felírja a falra, hogy Saint Jimmy, felvágja az ereit, és a véres kezét a falhoz nyomja. Ebben a pillanatban születik meg Saint Jimmy.

(Saint) Jimmy egyedül van. És elege van. A sok sz.ar körülötte már olyan mértékű, hogy szinte belefullad. A legegyszerűbb megoldást választja: összepakol, és eltűnik. Az anyja egy darabig csak csendben nézi, de amikor a fiú beszáll a kocsiba, utánarohan. Átöleli, mintegy bocsánatot kérve mindenért, kétségbeesetten próbálja maradásra bírni, de Jimmy ellöki az anyai kezet.

Jimmy elment. Jimmy megszűnt. Jimmy halott. Azonban St. Jimmy él, és a saját dühe páncéljában járja az utcákat. Tales from another broken home...

2011. okt. 30. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nagyon nagyon szépen köszönöm!!! Nagyon jól fogalmazol:) Én is kb. ezt bogoztam ki, de még nem vagyok valami jó angolból és nem voltam biztos.
2011. okt. 30. 09:19
 5/8 anonim ***** válasza:

szívesen :)) Green Day - témában bárkinek szívesen segítek :))

u.i. most látom, hogy te a rövidített változatot linkelted be... amiről én írtam az a hosszabb, de tulajdonképpen mindegy... max. pár jelenet így nem játszik, de a lényeg akkor is ugyanaz.

2011. okt. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a hosszabbat is láttam, köszi:)
2011. okt. 30. 17:55
 7/8 luspi93 válasza:

Bár elég sok éve lett megválaszolva ez a kérdés, annyit javítanék rajta, hogy ha jobban megnézitek, akkor a vörös hajú csaj a klipben nem más mint Whatsername. Rajta van a karján a Jimmy tetoválás is.

Szerintem ott kicsit félre értelmeztétek, legalábbis én azt a részt emlék-valóság keveréknek nézem.

2021. márc. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, az szerintem is ugyanaz a csaj.

3-as remélem te írsz valami fanfictiont, mert nagyon tehetseges vagy, imádtam olvasni, meg ha ez nem is egy vidám sztori.

2021. ápr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!