Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Garanciális probléma/hiba a...

Garanciális probléma/hiba a basszusgitár hamis bundozása?

Figyelt kérdés
vagy csak az elektronikára vonatkozik a garancia? (2 hónapja vásárolt Cort b.gitár). Előre is köszi a segítséget..:)
2011. szept. 26. 21:40
 1/4 mbalage ***** válasza:
54%

Ha újonnan vetted, és valóban hamisan bundozták fel, azaz gyárilag hibás, akkor kutya kötelességük visszavenni, és javítani. Vagy cserélni, ha máshogy nem megy. Egyszerű jótállási ügy.


Amúgy biztos vagy ebben a hibában? Nem lehet, hogy csak beállítás probléma?

2011. szept. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából sehogy sincs jól beállíva, mert ha tökéletesen pontosan felhangolom (pl...most csak az egyik húrt), akkor lefogás nélkül teljesen OK, viszont ugyanaz a húr, egy másik bundnál már hamis. Ezért tippelek arra, hogy a gitár már alapból hibás...
2011. szept. 27. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Milyen húrlába van? Meg a nyak egyenes? Azokkal lehet trükközni egy keveset, de ha az oktávnál teljesen más szól egy viszonylag értelmes húrral, akkor ott tényleg bundozásgondok vannak
2011. szept. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mbalage ***** válasza:
100%

Nem vagyok gitáros, de én úgy tudom, hogy az oktávot be lehet állítani, a húrláb körül van erre húronként egy-egy csavar. Ha üresre behangolás után az oktáv nem pontos, akkor ezen kell állítani. Bundozási hiba akkor van, ha üresen is jó, az oktáv is jó, de a köztes bundoknál nem jó.


De ha nem macerás, én a helyedben inkább visszavinném a boltba, hogy szíveskedjenek beállítani a hangszert, mielőtt eladják...

2011. szept. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!