Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szabad-e az utcazene?

Szabad-e az utcazene?

Figyelt kérdés
Egy 20 000 fős kisvárosban kiálltunk a haverokkal csak úgy utcazenélni. Ez legális? Nincs törvény, ami tiltaná? Esetleg nem kell rá engedély? Gyors válaszokat kérek! (Nappal, délidőben zenélünk.)
2011. szept. 27. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Csörög rá a jegyzőre! Az tudja.
2011. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A közterület használatot a helyi önkormányzat rendeletben szabályozza az 1990. évi LXV. törvény 16 szakasz alapján. Úgyhogy a település honlapja és/vagy jegyző.

1999. LXXVI törvény szerint meg kell fizetni a szerzői jogdíjakat. 25. szakasz 1 bekezdés.

2011. szept. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mbalage ***** válasza:

Én a rendőrségre mennék be ez ügyben. Ha ott konkrétan kell területfoglalási engedély, vagy ha van valami akadálya az utcazenélésnek, azt ők tudni fogják szerintem.


Az is elképzelhető, hogy hivatalosan szerzői jogdíjat is kellene fizess, még ha a saját zenéteket játsszátok is. Bár ezt én nem venném ennyire komolyan.


Az sem mindegy, hogy pénzért csináljátok-e, vagy csak úgy élvezetből. És ha vannak a környéken koldusok, netán maffiózók, akkor azok is csúnyán nézhetnek majd esetleg.

2011. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koldusok nincsenek, a rendőrségre meg hülyén nézne ki, ha bevonulnánk... :D Majd fölhívom a jegyzőt! Kösz a segítséget!
2011. szept. 29. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!