Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miről szól Guns n' Roses-tól...

Miről szól Guns n' Roses-tól a November Rain és Don't Cry klipje?

Figyelt kérdés
Már láttam a klippeket, de a lényegét nem értem pontosan.
2011. okt. 4. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
November Rain : Meghal az ifjú pár nőtagja...szerintem elég egyértelmű
2011. okt. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó, azt én is felfogtam, hogy meghal, de a lényege! Mert valamiről szól, nem az a lényeg, h meghal és kész!
2011. okt. 5. 19:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Axl a November Rain-t még valamikor 15 éves korában írta. A klip eléggé egyértelmű, de inkább a szöveget próbáld megérteni, és úgy nézni a klipet, mert szerintem úgy sokkal könnyebb.
2011. okt. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
A klip a Guns egyik közeli barátjának, Del James-nek a novelláját dolgozza fel. Ebben a pár nő tagja fejbe lövi magát (ha jobban megfigyeled, a koporsóban fekvő nő arca tükrözve van, elfedve a fej roncsolt részét) bánatában.
2011. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A November Rain-t elmagyarázták... A Don't Cry klippje igencsak halálcentrikus pl: piknik a temetőben ; autóbaleset ; stb....És a végén Axl elsétál a saját sírköve mellett.A dal egy bárban született , mikoris Izzy dobta az akkori csaját.A lány teljesen összetört mikor megtudta , hogy végleg elvesztette Izzy-t....A csaj csak sírt és Axl próbálta megnyugtatni de csak annyit tudott mondani ne ki , hogy " Ne sírj" . Ezt követően Axl fejében megszületett egy dalszöveg , amelynek ez a mondat lett az alapja...A klipp forgatásán Izzy nem volt jelen s a klipp elején egy táblán megfigyelhetünk egy feliratot : " Where's Izzy". Ennyit tudok most így fejből leírni a dalról és a klippjéről. ;)
2012. júl. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Értem a szövegét mindegyiknek, de a mondanivalójukat, a klip mondanivalóját nemigazán értettem.

2012. júl. 8. 19:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy még a november rainről annyit, hogy amiről maga a szám szól az az, hogy minden elmúlik, és ahogy szép emlékek, a novemberi eső, úgy az élet is, de mindig lesz valami (But lovers always come and lovers always go). Ez a személyes véleményem.
2012. nov. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne piszkáljátok már a kérdezőt! A dalszöveget gondolom tuti elolvastad. Először én sem értette meg magát a cselekményt (hogyan és miért hal meg a "felesége") Van a dalban utalás Del James November Rain-jére ( mikor is a hölgy fejbe lőtte magát azért mert szomorú volt). Nézd meg a dal klippjét 5:23-nál látszik,hogy a lányt bántja valami pedig éppen hogy bodognak kellene lennie. Találtam egy magyarázatot a dalra: A Guns N’Roses November rain c. dala 1991-ben jelent meg a Use your illusion c. albumon. A dalt azonban Axl Rose már 1987-ben megírta Del James November rain (Without you) c. novellája alapján. Ennek megfelelően a novella tartalma, a dal és a videóklip összefügg. A video bemutatja, hogy hogyan fordulhat át egy tündérálom rémálommá vagy másképpen egy esküvő temetéssé, a novella pedig egy rock sztár utolsó óráit jeleníti meg.
2013. máj. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :) Utánanézek a novellának is!

Nagyon jók, amiket leírtatok, és tényleg, minden stimmel, csak magamtól nem jöttem rá!

2013. máj. 19. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!