Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok a Cort gitárokró...

Mit gondoltok a Cort gitárokról egy kezdő számára?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni gitározni, ezért szeretnék egy gitárt is nyilvánvalóan. Egyértelműen elutasítottak az MSAtől. Cortot szeretnék. Mit gondoltok róla? Jó minőségű, vagy kinőhető?

Konkrétan erre gondolok:

[link]


2011. okt. 12. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elektromosból a Cort a legjobb kezdőknek. Akusztikusokhoz már kevésbé értek, de szerintem nemrossz :D
2011. okt. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. okt. 13. 16:58
 3/4 anonim válasza:
Az Invasion gitárok szerintem jobbak ár-érték tekintetében
2011. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Eddig jókat hallottam én is a Cortokról, és az eddig általam kipróbált példányok is jók voltak, igaz, ezek között több volt az elektromos, mint az akusztikus, bár az is volt köztük, de valamivel drágább árfekvésben, mint amit linkeltél.

Egy olcsó kategóriás gitárt én nem biztos, hogy mernék netről rendelni. Természetesen azokból is ki lehet jót fogni, de szerintem azokat érdemes vétel előtt kipróbálni, ugyanis ebben az árfekvésben már lehetnek egyenetlenségek a minőségben.

Amik egy kezdő gitáros számára is fontos szempontok hangszervételnél:

- Tiszta legyen az oktáv! (Ha nem tiszta, az rontja a zenei hallást, ráadásul az akusztikus gitárok esetében ezt nem lehet utólag korrigálni.)

- Ne legyen nagy a húrnyomás. (Ha nehéz rajta játszani, az elveszi a kedvet a tanulástól)

- Egyenes legyen a nyaka.

- Egyenletes legyen a bundozás, ne legyen kiálló bund, sem olyan, ami alacsonyabb a többinél, mert ez zörgő, vagy meg nem szólaló hangokat eredményezhet.


Ez mind olyan dolog, amiről csak kipróbálás útján lehet meggyőződni. Természetesen a minőségibb gitárok (pl. Takamine) esetében ezek természetesek, de azok nem is ilyen árfekvésben vannak.


Hogy kinőhető-e? Attól függ, mik a terveid a gitározással. Ha magad, és a barátaid szórakoztatására szeretnéd űzni, akkor azt gondolom, ha egy gitár eleget tesz a fentieknek, ráadásul még a hangja is szép, akkor az sok év múlva is meg fog felelni a célnak. Ha viszont idővel szeretnél együttesben muzsikálni, fellépni, akkor érdemesebb elektro-akusztikus gitárban gondolkodni, a kierősíthetőség végett, igaz, azok valamivel drágábbak, de ha szükség van rá, akkor megéri.

2011. nov. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!