Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Balkezes gitárt kell vennem neki?

Balkezes gitárt kell vennem neki?

Figyelt kérdés
A párom nem tud gitározni, de nagyon szeretett volna mindig. Elhatároztam, veszek neki egy klasszikus gitárt Karácsonyra, és befizetem 5 gitárórára. De ő balkezes. Mivel őt nem kérdezhetem meg, hogy balkezest akar-e, mert odalenne a meglepetés, ezért aki ért hozzá, az válaszoljon, hogy érdemes-e azt vennem. Én nem értek hozzá, szóval légyszi kíméljetek, ha hülyeséget kérdezek (de gondoltam hátha van hátránya is annak, ha a gitár balkezes)
2011. okt. 16. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:

A gitár tökéletes, bár igaz én akkusztikussal kezdtem. A klasszikusnak puhák a húrjai és ezek kímélík a még puha újjakat. Aztán majd pár hónap után nyugodtan átlehet váltanni akkusztikusra. Az én újjaim olyan 3 hónap után szokták meg. Nagyon fájtak eleinte.


Érdemes 15ezer forint felett venni gitárt!

Ismerek egy csomó embert aki ballkezes gitárral játszik és mégis úgy nyomják mintha jobb kézzel játszanának vele.

2011. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amúgy egyáltalán nem hátrány van aki két kézzel is játszik egy gitáron (persze ez már egy technika "tapping"nek hívják, de ebbe nem megyek bele), sőt kettőn gitáron is játszik valaki.
2011. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat. egy fontos dolgot elfelejtettem leírni. a párom jobb kezének mutatóujjáról hiányzik egy ujjperc. tehát pont a köröm része. így is jó a balkezes? vagy nem fogja tudni az akkordokat lefogni, és vegyek inkább jobbkezest, hogy az épp bal kezével fogja le? vagy pengetni nem fog tudni? mi a helyzet ilyenkor?
2011. okt. 16. 19:51
 4/9 anonim ***** válasza:
2011. okt. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én jobbkezes gitárral játszottam 6 évig, de balkezes vagyok. Nekem bal kézzel könnyebb volt lefogni a húrokat, szerintem a lefogás sokkal nehezebb, mint a pengetés.

És nagyon jó ajándék szerintem, kezdetre szerintem egy spanyol alvaro gitár tökéletes lenne.(40 ezer körül lehet venni újat, használtat olcsóbban is. Tanulónak a legjobb szerintem) 23/L

2011. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Klasszikus gitárnál, ha nincs a test bevágva mindegy, hogy jobb vagy balkezes, mert csak a húrokat kell tükrözve felrakni, esetleg a húrlábnál a nyerget lehet meg kell fordítani.
2011. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is balkezes vagyok, és jobbkézzel pengetek mert tizenéves koromban így kezdtem és így szoktam meg. Van viszont olyan balkezes ismerősöm, aki nem tudná úgy elképzelni, hogy jobbkezesen játsszon.


Szerintem vedd rá a párodat valahogyan, hogy gondolkodás nélkül kezdjen el léggitározni. Mondjuk nyomj be valami ACDC számot aztán kezdd el és kérleld, hogy csinálja veled :) Ha a bal kezével penget, akkor balkezes gitárra lesz szüksége és fordítva értelemszerűen. Remélem segített.

2011. okt. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Folyton légigitározik :) metallica-őrült :) a bal kezével penget. köszi :)
2011. okt. 18. 08:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Én balkezes vagyok, de jobbkezes gitáron tudok játszani
2017. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!