Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik gitáron jobb tanulni?...

Melyik gitáron jobb tanulni? Basszus vagy elektromos? Nektek melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy szerintetek melyik jobb? A basszusnak szép a hangja szerintem, viszont az elektromos több szerepet kap, és annak sem csúnya a hangja? Nektek melyik tetszik jobban?


Most akusztikuson tanulok, klasszikus darabokat az egyik barátnőmtől, és szerintem az elektromos jobban hasonlít arra (6 húr, stb.). Tényleg hasonlít, vagy csak én hiszem rosszul?


Jah, és melyik gitár jó kezdőknek, ami nem is szól olyan rosszul, de nem is méregdrága, hiszen egyelőrte tanulni kellene. Irhattok basszus és elektromos gitárt is. És persze vélemény, hogy szerintetek melyik jobb.


Köszi a segítséget!


2009. máj. 3. 11:41
 1/6 Thurston ***** válasza:
100%

Igazából teljesen más a klasszikus, az elektromos, és a basszusgitár is. Más a szerepük, más hozzáállást, játéktechnikát igényelnek. Hülyeség összehasonlítani őket. Teljesen más hangszerek.


Én személy szerint mindhármat nagyon szeretem. Neked kell eldönteni, hogy melyik vonz jobban, melyikkel kezdesz előbb foglalkozni. Aztán később simán próbálkozhatsz a másik hangszerrel is.



Kezdéshez én mindenféleképpen a Cort gitárokat/bőgőket javasolnám. Kitűnő ár/érték arányt képviselnek.


O)))

2009. máj. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni akkusztikusan a legjobb, legegyszerűbb. A hallásod is ennél csiszolódik a legjoban.
2009. máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni akkusztikusan a legjobb, legegyszerűbb. A hallásod is ennél csiszolódik a legjobban.
2009. máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is klasszikuson kezdtem tanulni.. aztán vettem egy szólógitárt, amin szintén sokat gyakorlok, jaa és közben meghívtak egy eggyüttesbe basszusgitárosank:D szóval mind a három gitárfajtában benne vagyok:P
2009. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Aki szóló vagy basszusgiározni szeretne FELEJTSÉTEK MÁR EL a klasszikus gitárt! Miért lenne ugyan az? Nem véletlen lett kitalálva ez a "három" hangszer! Életembe nem volt a kezembe klasszikus gitár, kapásból bassus gitárral kezdtem. És tolom rajta amit kell. Szerintem "felesleges" idő a klasszikus gitár HA szóló, vagy bass gitár a célotok.


16/L

2009. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló: teljesen egyet igazad van:D

én öt éve klasszikus gitározom, és mikor kezembe vettem először szólógitárt, nem éreztem úgy hogy nekem ez már a véremben van:D És akiket ismerek szólógitárosokat, egyik sem klasszikusozik..

bár, egyes tanárok szerint, a klasszikus gitáron való gyakorlás, segíti a szólógitáron való játékot, és ez így is van, de akkorsem azt jelenti hogy muszály klasszikuson kezdeni:)

2009. nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!