Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan fejlesszem a ritmusérzé...

Hogyan fejlesszem a ritmusérzékemet? Zenéhez kellene, de a metronóm se túl sokat segített eddig. Szintetizátoron nem ugyanolya hosszúra sikerülnek az ütemeket, nem érzem, hogy melyik hangot meddig tartsam.

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 14:58
 1/3 anonim válasza:
52%
ezt tanulni nem igazán lehet. járj szolfézsre max. amúgy pedig ha nincs érzéked a zenéhez akkor később sem igazán lesz.
2011. okt. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnálom ezzel születni kell, de ha mégis van akkor csiszolhatsz rajta csak érezd át a dalt, és próbálj meg 100%-osan koncentrálni. Én táncolok és ha vissza gondolok hogy pl. 5 évvel ezelőtt milyen voltam akkor azt kell hogy

írjam hogy hihetetlen a fejlődés, persze akkor se voltam rossz de most már igazán haladó szinten vagyok. Gyakorolj sokat, és akkor menni fog, hajrá!!!

2011. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mbalage ***** válasza:

Ez szerintem is jól fejleszthető. Valószínűleg nem te leszel a világ legjobb dobosa (gondolom, nem is ez a cél), de a zenéléshez alapvetően szükséges egyszerű ritmusokra idővel biztosan rá fogsz tudni érezni.


A metronóm nagyon jó, de valószínűleg a monotonsága miatt nem használod elég kitartóan. Néhányszor fél óra gyakorlás sajnos erre nem elég, akár egy év is eltelhet, mire elég magabiztosan meglesz a belső tempóérzéked.


Talán próbálj meg gépi dobalapokra játszani, azzal nem olyan unalmas a dolog! És persze nem kell egyből bonyolult ritmikákkal gyakorolni, játssz inkább olyan középtempós dallamokat, ahol csak negyedhangok, egyszerű ritmusok vannak.


Amúgy ehhez még a szinti sem kell feltétlenül, a ritmusgyakorlatok két kézzel és két térddel is kiválóan végezhetők. Akár zenehallgatás közben a buszon is csinálhatod: próbáld mindig a negyedeket ütni a zene tempójára!

2011. okt. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!