Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik elektromos gitárt...

Melyik elektromos gitárt ajánljátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni elektromos gitáron játszani, de nem tudom eldönteni, hogy milyent vegyek. Hallottam, hogy a Fender és Ibanez gitárok jók, és olyant szeretnék venni amin tudok tanulni, és a későbbiekben jól játszani is, viszont ne legyen azért éppen olyan drága se, hiszen csak hobby. :)


Nézegettem neten, és láttam, hogy vannak 22 és 24 bund-os gitárok is. Ezek között mi a különbség?


És leírnátok, hogy mi mit jelent, és hol helyezkedik el a gitáron, mert ezekkel sem vagyok tisztában: Fogólap, Menzúra, Hangszedők, Tremolo, Kezelés, Hardware.


Köszi előre is a válaszokat, javaslatokat.


2009. máj. 5. 10:30
 1/10 Thurston ***** válasza:

Az Ibanez és a Fender is csak 200 ezer körül kezd el érni valamicskét. Nagyon rossz az ár/érték arány. Mindenképpen Cort-ot vegyél.


A gitár részeivel kapcsolatban pedig itt nézzél körül.

[link]

2009. máj. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

OFF

Szerintem, ha nem tudsz még egyáltalán játszani, még ne vegyél ilyen drága gitárt... Tanulni bőven megteszi egy western, vagy akár klasszikus gitár is. Én semmiképp nem fektetnék be ilyen drága dologba. Ha megtanultál rajta játszani és tényleg szeretnéd, vegyél egy Fendert, Gretsch, de tényleg jó a Cort is. Előbb tanulj, hidd el, nem megy az olyan hamar, főleg, ha nem vagy már gyerek!!!

ON

2009. máj. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akusztikus gitáron játszom. Kottából a barátnőm tanít, tab-ból még nem sikerült, csak ilyen egyszerűbbeket: Tankcsapda- Örökké tart; AC/DC - Highway to Hell eleje; és különböző intro-kat, mert suli miatt nincs időm anyit próbálgatni/gyakorolni. Vakációba lesz időm, ha veszek elektromos gitárt, akkor eljárok tanárhoz is...

Szóval játszani tudok akusztikuson (klasszikus darabok, pár rock szám - 2-3, intro-k), de az elektromos gitár jobban tetszik.

2009. máj. 5. 11:23
 4/10 A kérdező kommentje:
Még írjatok, lécci! Tényleg fontos lenne a tanács. :)
2009. máj. 5. 14:28
 5/10 Thurston ***** válasza:
Minek írjunk még? Leírtam, hogy Cortot vegyél, mert az képvisel ia legjobb ár/érték arányt, minek még több tanács?
2009. máj. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az itteni üzletben, ahogy láttam, nincs. Csak a honlapjukat néztem, de nem láttam, hogy lenne Cort. Honlap: [link] - Itt a Chitari Electrice

Amúgy az üzletbe is szétnézek majd, mert csak akusztikus gitárt nézegettem eddig.

Használtat meg...nem tudom, nem értek annyira hozzá, inkább újat szeretnék. De ha mégis használtat kapnék, akkor mit kell megnézni egy elektromos gitáron? A húr nem fontos, mert az ki tudom cserélni...

Köszi!

2009. máj. 5. 22:08
 7/10 Thurston ***** válasza:

[link]


Ingyenes a házhozszállítás ha jól emlékszem. És elég nagy a választék. Használt gitárt meg szerintem ne vegyél.

2009. máj. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez gondolom nem Romániában van. :(

Ugyanis itt lakok, szerintem ide még pénzért se szállítsák házhoz, nemhogy ingyen. :P Elég messze van. :(

2009. máj. 5. 23:37
 9/10 anonim válasza:

Hello! Válaszok a kérdésedre:

- A Fender és Ibanez gitárok jók, csak nagyon drágák... Az alacsony szériában pedig nem elég erősek :(

- 22 és 24 bund között az a különbség, hogy a 24-es két egész oktávot jelent, míg a 22 egy egész hanggal kevesebb. Tehát pl. a legvékonyabb húr, E1 (standard E hangolásban) a 22. bundon D hang lesz, míg a 24. bundon E (két oktávval feljebb)

- A felépítésről: [link]

A menzúra a gitár húrjának hosszúsága, most legyen elég ennyi.


A következőkben személyes véleményeimet olvashatod:

- FÖLÖSLEGES BAROMSÁG akusztikuson kezdeni, ha elektromos gitáron akarsz játszani... csak megnehezíti a kezdést, sokszor még a kedvet is elveszi... én kb. egy hónapig tanultam egy akusztikuson, majd vettem magamnak elektromosat és EZERSZER könnyebben, gyorsabban tanultam rajta... mégis meg tudom szólaltatni az akusztikus hangszert is.

- A Cort gitárok SZAROK!!! Vannak minőséges termékeik, de azok drágák, annyiból már vehetsz IGAZI elektromos gitárt, amit nem Kínában vagy Koreában csináltak. Az olcsóbbak pedig vér gyengék: szar anyaghasználat, kidolgozás jellemzi őket, egyedüli előnyük hogy szépek :D SENKINEK nem ajánlok Cort gitárt, hacsak nem akar SOKAT szívni HOSSZABB TÁVON. Inkább márkás hangszerek: Epiphone (by Gibson), Squier (by Fender), Washburn, Jackson gitárokat nézzeket, még ha olcsóbbak is, biztosak lehettek benne, hogy MINŐSÉGI darab kerül a kezetekbe. Pl: 65 ezerért kaphatsz egy Epiphone SG G400-ast, ami egy NAGYON KIRÁLY gitár!!! Remek kidolgozás és minőség, ráadásul SZÍNPADKÉPES gitár, azaz nem fogja összecsinálni magát komolyabb cuccban sem... ellentétben a Cort, SoundStation, Uniwell, Stagg és egyéb MÉRHETETLEN SZAROKKAL. Köszönöm :)

2011. szept. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kedves előző válaszoló! ha s*gghülye vagy, akkor elősször inkább tájékozódj, hogy ilyen szar a cort, meg olyan szar a cort, azért szar, mert még nem volt a kezedben!
2013. dec. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!