Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vintage VS6, vagy Ibanez GRG...

Vintage VS6, vagy Ibanez GRG 170 DX, vagy Cort X5-ös gitár lenne a jó?

Figyelt kérdés

Van egy Vintage VS6-om most és fontolom, hogy lecserélem Ibanez GRG 170 DX, vagy Cort X5-re. Fazonváltás miatt gondoltam, hogy eladom, megtetszettek a superstrat-ok. A Vintage-ről azt mondják igen jó minőségű félek, hogy hasra esnék a másik kettővel minőségileg. Az Ibanezen tuti kifektetném a tremolót nem szeretem...


Cort X5 : [link]


Ibanez GRG 170 DX : [link]


Vintage : [link]


2011. okt. 31. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
CORT. Sokan jónak tartják, bár nem játszottam rajta még. Az ibanezen már igen, és nem estem hasra. (így lett egy epiphone SG-m, amit már szintén megbántam, és kipróbálnám a cortot inkább)
2011. okt. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A cort nem rossz, de szerintem pl elég jellemtelen hangjuk van. Tesznek bele jó hangszedőt, azzal nincs gond, de olyan semmilyen az egész. az ibanez sem rossz, de ennyiért nézhetsz használtan rg370et, vagy 350, azok már sokkal jobb gitárok. Igazából mivel már gitároztál ezelőtt is, érezni fogod hogy melyik fekszik, melyik a kényelmesebb, és gondolom valamilyen hangzásbeli ízlés is kialakult, szóval én azt javaslom, próbáld ki őket, szerintem első tapintásra/hallásra érezni fogod hogy melyik neked való :D
2011. okt. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kipróbálnám én csak nincs rá lehetőségem! :)

A vintage-ről vélemény?

Nekem az zavar benne, a testtől nagyon "eláll" a nyak, messze van, fejsúlyos, és mivel én általában ülve gitározok itt ott kényelmetlen tud lenni, illetve lehetne valamivel vastagabb a nyaka. Hangjával semmi problémám iszonyat jó hangja van csak a kényelem...

Van egy olcsó stratocaster másolatom az jobban kézre áll...

2011. nov. 1. 00:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokan fikázzák az SG-ket hogy fejnehéz, hát mondjuk.. nekem pont, hogy ülve kényelmes még, állva teljesen lehúz, tartanom kell... Meg, hogy milyen rohadt kényelmetlen a nyak, stb... Nekem ezzel spec nincs gondom, ehhez szoktam hozzá, ennél már bármi kényelmesebb :D
2011. nov. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jaa, hogy az SG-ről is mondjuk véleményt? :D azt hittem hogy olyanod van, és azt már cserélnéd le

amúgy, a három közül talán az a legjobb. Más-más stílus, de az full mahagóni, meg ragasztott nyakú, nem hallottam még élőben, de biztos vagyok benne, hogy jobb hangja van mint egy cortnak :D

2011. nov. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!