Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy megy a koncertszervezés?...

Hogy megy a koncertszervezés? Ha egy külföldi énekes jön Magyarországra, mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
A magyar szervezők a koncertszervező ügynökséget keresik meg először? És utána? Aki tudja, legyen szíves írja le!
2011. okt. 31. 23:59
 1/8 anonim válasza:
100%
azt nem tudom hogy az ilyen értelmes kérdésekre miért nem érkezik válasz soha!!? engem is nagyon érdekelne.
2011. nov. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Remélem, valaki válaszol majd.

2011. nov. 24. 22:05
 3/8 anonim válasza:
hmm biztos titok lehet, fűben fizetnek ezért inkább jobb ha az emberek nem tudják :D NIIND OTT A JÉZUSKA :D/ viccen kívül engem is érdekelne, de én sem tudom :/
2011. dec. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:))
2012. jan. 8. 22:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha egy undergroun bandáról van szó, akkor elég ha a banda vezetőjének szólsz. Ha valami komolyabb dologról van szó, akkor a magyar koncerthatóságokat értesítik, majd azok értesítik az adott személy menedzsercsapatát, akik vagy elfogadják, vagy elutasítják a felkérést. Majd a magyar helytartóság értesít róla, hogy mi a válaszuk.
2012. jan. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én laikusként így gondolom:

Ugye van egy zenekar, annak mondjuk megjelenik egy albuma. Utána általában jönnek a turnék, mert lemezeladásból a mai világban nem biznisz megélni. Ami utána azt jelenti hogy a legtöbb európai országon végigmennek, mondjuk 20 állomásos európai turnét csinálnak, ha busszal mennek (általában azzal), akkor úgy mennek h a kiszemelt városok útba essenek. XYZ zenekar április 1-én Bécsben játszik, 2-án Pesten, 1-2 nap múlva mennek Szlovákiába stb. Ilyenkor a zenekar menedzsmentje keresi fel az ország koncertszervező irodáját (ha van ilyen), vagy lehet h ő már alapból tudja h egy fővárosban milyen bulihelyek vannak, és azokkal veszik fel a kapcsolatot. Mondja, h XYZ zenekar jönne Pestre koncertezni, úgy 5000 embert várnának a buliba, a szervező iroda meg mondja, h mondjuk van a PeCsa vagy a Sportaréna ennyi meg ennyi a bérleti díj, plusz "rezsi" (security, világítás, egyéb stb.). Kifizetik amit választanak, és aznapra akkor a zenekarnak le van foglalva a bulihely. Legalább fél évvel-1 évvel a koncert előtt már tudni ki mikorra foglalt le egy helyet. Szóval itt inkább az énekes szervezői veszik fel a kapcsolatot az országgal és nem fordítva. Kivéve ha mondjuk egy nyári fesztiválról van szó, ott meg a fesztiválszervezők hívnak meg zenekarokat a zenekar menedzsmentjén keresztül.

2013. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy csak most reagálok.

Én azt hittem, hogy az adott ország szervezői fizetik a helyszín bérleti díját meg az ilyen költségeket (úgy kalkulálják, hogy a jegyeladások után maradjon haszon), de akkor a zenekar menedzsmentje fizeti ezeket?

2017. máj. 31. 01:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Fesztivál esetén a fesztivál szervezői már lefoglalták és kifizették a helyszínt, illetve a zenekar gázsiját is előre kifizetik, ilyen fesztiválok esetében a zenekar nem fizet 'helypénzt', mivel meghívták őket. Ha a zenekar maga indul saját világturnéra, akkor a zenekar fizeti előre a koncert helyszínének fix bérleti díját, függetlenül attól hogy mennyi jegyet tudnak eladni végül.
2017. máj. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!