Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a története Karthago...

Mi a története Karthago Requiem c számának?

Figyelt kérdés

Egyik nagy kedvencem. Egy fiú emlékére írták. Engem az érdekel,hogy ki volt az a fiú,hogyan halt meg stb.

Miért pont az elefánt a "kabala" állatuk?



2011. nov. 1. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
fú, hát ennek több története is van :D elsőnek azt írták, hogy egy fiút agyontapostak a koncert közben, és az ő emlékére írták a számot. gondolom az elefántdübörgés a tömegre vonatkozna. De mint később kiderült, a srácot nem a tömeg taposta agyon, hanem jól begyógyszerezte magát, és még ivott is rá, és azért készült ki annyira, de még a koncert után élve találták meg, utána vitték kórházba, és ott halt meg. Csak a felsőbbvezetés nem akarta hogy kitudódjon hogy a fiatalok ilyen züllöttek, ezért inkább kitalálták hogy akkor a tömeg nyomta agyon. szóval elég gáz szerintem :D rossz drogosnak felesleges emlékszámot írni
2011. nov. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Uhh... Értem..Köszi az infót.. :)
2011. nov. 2. 19:44
 3/5 j001 válasza:
93%

Interjú Szigeti Ferenccel

2009.08.08.


Harminc év zene és barátság


A Requiem c. dalotok az idők folyamán az együttes himnuszává vált. Úgy tudom egy megtörtént tragédia ihlette a szerzőket az opusz megírására.



1981, Székesfehérvár, a Könnyűfémmű sportcsarnoka. Baromi sok - kb.2500 ember – zsúfolásig tele a csarnok. Vége a koncertnek, kiürül a terem. Egy srác ottmaradt fekve a földön. Nem volt szokatlan jelenség, előfordult, hogy valaki többet ivott, aztán elaludt ott, ahol éppen volt. Mi ezalatt az öltözőben voltunk, nem tudtunk semmiről. Úgy jöttek be szólni, hogy a srác rosszul lett, kórházba kellett szállítani. Másnap letelefonáltam Fehérvárra a kórházba, hogy tájékozódjam, az orvos közölte: a fiú halott, megállt a szíve. A földön fekve még meg is taposták, de akkor már nem élt. Leírhatatlan megdöbbenés lett úrrá mindannyiunkon. Az akkori sajtó úgy adta le a hírt, hogy a Karthago koncertjén halálra tapostak egy fiatalt. Délelőtt telefonáltam, még aznap este megírtam a Requiemet – a dallamot és a szöveget is. Pár nappal később elvittem a zenekari próbára, nekik nem nagyon tetszett. Húzták a szájukat, hogy nem elég rockos! Annyit azért sikerült elérnem, hogy a Budai Ifjúsági Park nyitó buliján, legalább egyszer játsszuk el a dalt. A hatás leírhatatlan: először félperces, döbbent csend, utána hatalmas ováció. Onnantól kezdve nem lehetett kihagyni, minden koncerten követelték a nótát. Azelőtt nem volt publikus, de ma már tény, hogy minden koncertet rögzítettek, ami a Parkban elhangzott. Pár napra rá, már a Szabad Európa Rádió Teenager Party műsorában, Cseke László leforgatta az ott készült felvételt. Képzeld el, hamarabb jelent meg Nyugaton, mint idehaza! Aztán kisebb viszontagságok után kislemezre vehettük és fantasztikus mennyiségben fogyott.

2012. szept. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Devil Storm válasza:
17%
Én úgy hallottam hogy a koncertjükre el ment egy fiú a barátnőjével és hogy a fiú annyira rázta a fejét és beleélte magát a zenébe hogy elájult vagy ilyesmi és eltaposta a tömeg.(javítsatok ki ha tévedek) Szomorú eset és az ő emlékére írták ezt a dalt.
2015. márc. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 3Error válasza:
100%

"A számot egy fiú emlékére írta Szigeti Ferenc, az alapító menedzser. A rengeteg mendemondával ellentétben nem taposták agyon a srácot az 1982- es székesfehérvári koncerten. Ez a történet a Kádár-rendszerben torzult idáig. Az akkori rendszer nem vett tudomást sok fiatal drog- és alkoholproblémáiról.

A 17 éves gyerek – akit rajongóként ismertünk mi is – kilenc nyugtatót vett be, majd pálinkát ivott rá, ettől lett rosszul. Négyezer ember úgy ment haza a koncertről, hogy otthagyták a fiút a földön. A dobosunk, Miki vette észre. Ekkor még élt, később, a mentőkocsiban halt meg" – emlékezett vissza Takáts Tamás

2016. dec. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!