Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen húrok kellenek egy...

Milyen húrok kellenek egy akusztikus gitárra?

Figyelt kérdés
Vettem egy gitárt de a húrjai már nem jók és szeretném kicserélni őket, de nem tudom ilyenre. Mert néztem egy helyen de ott van könnyű, extra könnyű húr...hát nem tudom ezek mit jelentenek és nekem melyik lenne a jó...segítsen valami gitárvirtuóz! :D
2011. nov. 1. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:

milyen gitárt vettél? fémhúrok vannak rajta vagy nejlonhúr az eredeti?

namármost, ha egy gitár fémhúrt képes elviselni, az azt jelenti, hogy megerősített nyaka van. a fémhúrok hatalmas erővel húznak ám, ezért nejlonhúrokat tartó nyak előbb-utóbb elgörbül, beledöglik.

először ezt derítsd ki.

fémhúrra tervezett nyakra egyébként bármit feltehetsz, bár a fémhúr nyilván jobban szól, csilingel.

a boltban nincs valami hozzáértő? kérdezd meg őt, mi a különbség a húrok között.


ezt itt olvasd el!

[link]

2011. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezen neylon húrok vannak...
2011. nov. 1. 21:17
 3/3 anonim ***** válasza:
a light, extra light, medium, heavy, szóval ezek, a húr feszítettségét mutatják. Ha kezdő vagy, szerintem legfeljebb mediumot vegyél, vagy érdemesebb valami lightot, egy heavybe beletörik a kiskezed :D hangzásban nem nagyon térnek el egymástól, egy heavy-t jól meg lehet tépni, így hangosabb lehet, de egy light meg kényelmesebb, könnyebb lefogni. Igazából úgy is cserélni kell párhavonta a húrokat (ha annyira nem foglalkozol vele egész nap, akkor fél/egy évig is bejárhat:)), szóval max most megveszel egy lightot, aztán ha keményebbre vágysz, veszel egy mediumot, és majd kitapasztalod hogy milyen a jó :D meg egy csomag húr sem egy ökör ára, 2ezer ft alatt vehetsz értelmeset, aztán ha nagyon nem tetszik az a fajta, beruházol később egy új csomagra:D
2011. nov. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!