Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan lehet megtudni kotta...

Honnan lehet megtudni kotta nélkül, hogy egy adott dalt milyen hangnemben játszik egy zenekar?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy aki minimális zenei ismeretekkel rendelkezik, az mi alapján ismerheti fel, hogy egy adott zenét milyen hangnemben játszik egy zenekar!?(Pl: C,A,Dm,G#m,...stb)A dal szövege megvan gitárakkordokkal.
2011. nov. 4. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megvan a dalszöveg gitár akkordokkal, akkor az utolsó akkord mutatja meg a hangnemet.
2011. nov. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És, ha nincsenek meg a gitár akkordjai?
2012. ápr. 8. 12:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első egyébként is baromságot írt.

Meg van az, hogy egy adott dúr vagy moll hangnem bizonyos fokain milyen akkordok vannak.

Ez alapján lehet megállapítani, hogy milyen a hangnem.

2012. ápr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké! És hol tudnék ennek utánanézni? Mármint, hogy adott fokokhoz milyen akkordok tartoznak? Biztosan létezik olyan összefoglaló táblázat, amiből ez kiolvasható. Hogyan keressek rá itt a neten? Köszi!
2012. ápr. 8. 17:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Zeneelmélat, hangnemek, zenei fokok... Nem tudom, én tanárnál tanultam, wikipedia sok okosat nem mondott, de biztos vannak rá oldalak. :)
2012. ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!