Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vinyl lemezeket (bakelit)...

Vinyl lemezeket (bakelit) egyáltalán le lehet úgy játszani, hogy ne sérüljön? Mennyi az élettartamuk?

Figyelt kérdés
Eladtam minden CDm, mert át akarok állni a vinyl lemezek gyűjtésére, valahogy jobban vonz. De olvastam wikipedián, hogy minden lejátszás előtt alaposan meg kell tisztítani, nehogy por kerüljön bele, de por az szinte mindig van, akkor is ha épp lejátszom, stb. Mennyi idő az élettartamuk? Remélem azért nem mennek tönkre pár száz lejátszás után.
2011. nov. 8. 08:42
 1/3 anonim válasza:
51%

minden lejátszásnál romlik a minőségük. igaz, nem észrevehetően.


ha vigyázol rá akkor sokáig fog tartani, de pár év múlva már meg se közelíti az újkori állapotot a hangja


a porral nem tudsz mit kezdeni, de ennek ez is a varázsa hogy recseg :)


amúgy a cd-nek sokkal tisztább a hangzása, nem értem miért váltál meg tőlük

2011. nov. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
De egy jó hangszórón csak úgy hallani lehet, ahogy áramlanak a bitek.:)
2012. febr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
egy jó minőségű tű pl ortofon kíméli azért a barázdát, nekem van 1957es kiadású Csajkovszkij lemezem nagyon jól szól még mindig
2013. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!