Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok, mégis hogyan kéne...

Life is beautiful kérdése:

Gitárosok, mégis hogyan kéne gyakorolnom a következőket, hogy lazán menjen?

Figyelt kérdés

pl a gyors lefele pengetés aminek már reflex szerűen kéne menni ,nagyon lassan tudom pengetni

itt ez a videó: http://www.youtube.com/watch?v=D-r5Zx9pXHc

!20 másodperctől! az alsó gitár

akárhányszor próbálom ,mintha merev lenne az egész vállam és elakad a húrokban a csuklóm


a másik


http://www.youtube.com/watch?v=IBK2C3tFc30

ezt a szolót mégis milyen gyakorlással lehet elsajátítani

főleg a 29-30 mp-es rész érdekelne, már volt ,hogy rászántam magam és fél óráig csak azt a részt játszottam ,már ottvoltam ,hogy egész jól megy szinte reflexből ,aztán beleuntam ,mert bazi monoton


mit ajánlotok, azon kívül hogy gyakorolj azt majd menni fog?

nincs vmi azon kívül ,hogy játszt jó lassan azt majd begyorsul?

18f 4 éve gitározom


2011. nov. 13. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha fejlődni akarsz nem számokat kell gyakorolni, hanem METRONÓMMAL!!! skálákat, gyakorlatokat.

A fő cél a pontosság és a teljes kontroll elsajátítása.

A wickerman szóló pont az egyik kedvencem egyébként. :)

Abban azért van egy két trükkös rész, ha egy blink182 szám eljátszása is gondot jelent, lehet még nem maiden szólókkal kéne próbálkoznod. :)

2011. nov. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem jársz vagy jártál tanárhoz?
2011. nov. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

de jártam tanárhoz ,csak nem vettem elég komolyan,

egyébként egész jól megy ez a wickermanos szoló is ,a gond az hogy hibátlanul sosem sikerült még eljátszanom


kérlek segíts, hogyan tudnék fejlődni ,metronómom az van, kitartásom is egész jó,konkrétan milyen skálákra gondolsz? egy sima 2 oktávos skálát egész gyorsan el tudok játszani,de kéne vmi terv amin elindulhatnék ,most nem akarok vissza menni ahhoz a tanárhoz, sok időt pazaroltam rá, nem olyan stílust tanított amit szeretek

2011. nov. 13. 21:30
 4/5 anonim ***** válasza:
akkor keress másik tanárt. Ha nincs pénzed rendszeresen hozzá járni, akkor is biztos meg tudod beszélni vele, hogy pl 2hetente mész el hozzá egy órára, mert már tudsz valamennyire, és csak hogy 2hetente ellenőrizze, hogy hogy haladsz
2011. nov. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ez volt vele is h két hetente mentem.

vele olyan órák voltak hogy mindig mondott vmi elméletet, impróztam is vmit, aztán megnéztük a számokat amiket korábban feladott..


az előbb még ezt írtad h skálákat kéne gyakorolnom. tudnál ajánlani vmi oldalt vagy vmit ami a hasznomra válna?!

2011. nov. 14. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!