Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csöves erősítő effekt loop...

Csöves erősítő effekt loop búgás (hogyhogy ez nem kérdés? )

Figyelt kérdés

Adott egy Randall csöves erősítő. Ha berakok valamit az effekt loopjába, akkor búg. Van egy multieffektem, ami egy isteni csodának köszönhetően nem búg, csak akkor, ha a volume pedáljával (ami mellesleg digitális, nem megy rajta jel keresztül) lehalkítom, de akkor ugyanúgy, mintha mást dugnék bele.

Az erősítő nem búg, ha kábellel közvetlenül összekötöm az FX sendet és a Returnt. Az erősítő azonnal búg, ha bármilyen áram alá helyezett szerkezetet közédugok. Különösen problémás ez amiatt, hogy egy Octopre MK2 Dynamic segítségével fel akarom venni a gitárt. Próbáltam egy konnektorról futtatni az eszközöket, próbáltam a földelést leszedni az egyik jack kábelről, próbáltam a földelést leszedni mindkét jack kábelről, úgy is búg. Próbáltam másfél méteres vaskarót leverni az udvaron, teljesen új földelést csinálni az elektromos rendszernek, az sem segített. Próbáltam a földről leválasztani az erősítőt, az sem segített. Az egyetlen megoldás, ami segített, az az volt, hogy szerencsére sztereó az effekt, szóval kettétéptem egy insert kábelt (stereo jack->2x mono jack), és az egyik mono jacket a Returnbe, a másikat az Octopre-be dugtam. Ettől függetlenül ha a multieffekttel a volume-ot leveszem, ugyanúgy rohadás hangosan búg. Meg nem is egy elegáns megoldás. Próbáltam összekötni az FX return és Send földjét, az sem segített.

Egyéb ötlet?


2011. nov. 20. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Javaslom neked [link] ide beírni a kérdést, ha itt sem kapsz választ a problémára, akkor sehol...
2011. nov. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi.

Sok fórumolvasgatásból kiderült, hogy ez a konkrét erősítő ezt csinálja, ha belegebedsz is, szóval el szokták adni és vesznek egy másikat :)

2011. nov. 28. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!