Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy van ez a kotta olvasásban...

Hogy van ez a kotta olvasásban? (zongora)

Figyelt kérdés

Még csak most ismerkedek a billentyűkkel is és a kotta olvasással is.

Szóval nézegetem a neten található oldalakat, és találtam egy olyat ahol megmutatja hogy a vonalas kottán melyik hang, hol helyezkedik el.

[link]


Na mostmeg néztem egy általam is ismert és tudott (na ez enyhe túlzás, de az elelyét le tudom játszani) darabot viszonyítás képpen, ez pedig a Für Elise.

Ennek a kottája így néz ki:

[link]


Na már most a Für Elise leírva így néz ki: e' disz' e' disz


Na de az előző link szerint az e' a vonalas kotta legfelső vonalától számítva 2 sorral van feljebb, a kottán pedig a legfelső sorban szerepel.Miért?

Most akkor ha a kezembe kerül egy kotta ahol nincs oda írva a hangok neve, akkor honnan tudom hogy milyen hanggal kezd?Mert ha már az első hangot tudm, akkor tudok viszonyítani, de ha nem akkor honnan tudom??

Valaki magyarázza el nekem, mert ez tök magas, pedig nagyon szeretnék megtanulni.


2011. nov. 25. 08:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Két féle kulcs van.

G azaz violin, és F azaz basszus.

Két kezes kottáknál a bal kéz F kulccsal van írva a jobb kéz G kulccsal.

A te kottád csak G kulccsal van írva, teljesen egyértelmű mindkét jelölés.

2011. nov. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!