Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár+rádióerősítő?

Elektromos gitár+rádióerősítő?

Figyelt kérdés
Már kiraktam ezt a kérdést máshova, de szerintem ott nem kapok rá választ.Szóval, van egy Sony str-gx215 rádió erősítőm, ami már kb. 10-14 éves és van hozzá 2db 70Wattos Orion hangfal, ami még régebbi.Elvileg ez működhetne egy elektromos gitárral, amin ugyanúgy 6.3-as csatlakozó van?Csak itthon szeretnék gyakorolni.
2011. nov. 28. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Szanaszét fogod b*szni a hangfalakat a gitároddal. Ezt garantálhatom. Én így örököltem meg 2 pár Videoton hangfalat is, pedig azok több mint 100 wattosak voltak. Igen, tud szólni, de elég egy önfeledt rossz pengetés és a hangfalaknak annyi. Ja, és csak a phono részen fog a passzív elektromos gitár szólni, CD vagy Line bemeneten gyakorlatilag esélytelen vagy.
2011. nov. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!De az utolsó mondatot magyarázd már el légy szíves, mert gyenge a felfogásom.:D Amúgy kb. 3 hónapig használnám, utána vennék egy normális kombo-t.
2011. nov. 28. 18:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Közbe leesett, csak azt a részt nem értem hogy a phono fog szólni...:)Egyébként nagyon rossz hangja volt vagy elviselhető?
2011. nov. 28. 19:23
 4/4 mbalage ***** válasza:

Szerintem is elsősorban a hangfallal lesz gond. A megszólalása sem lesz az igazi. mivel azok az Orionok - valószínűleg - szélessávú hangfalak, vagyis komplett zenére és nem kizárólag a gitár megszólaltatására vannak kialakítva. A jelszinteket sem fogják annyira bírni, mint egy gitárjel fogadására kialakított célhangszóró.


De azért ne add fel, elképzelhető, hogy jó eredményt kapnál, ha az egyik Orionból kidobnád a driver hangszórót, a helyére pedig egy megfelelően méretezett gitárhangszórót tennél. Árban talán nem olyan vészes, viszont kell némi műszerész véna, vagy egy szakember segítsége hozzá.


Az is lehet, hogy az Orionokat érdemes inkább békén hagyni, helyette venni egy használt ládát, vagy építeni egy újat.

2011. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!