Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározni szeretnék megtanulni...

Gitározni szeretnék megtanulni, szerintetek melyik gitáron a legkönnyebb megtanulni játszani, illetve mennyi idő kell hozzá, hogy valamit el is tudjak játszani?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 02:25
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Azon a gyerekgitáron amin nyomógombok vannak.
2011. nov. 29. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kezdésnek ezt ajánlanám :


[link]


Használtan 20 körül be lehet szerezni.


Sokan mondják hogy először akusztikuson jobb de szerintem marhaság. Az akusztikusnak vastagabb a nyaka meg ha belejössz egy idő után úgyis vennél egy elektromosat. Így meg is spórolsz egy lépcsőt a gitározás tanulás küszöbén. Akkordozni, kvinteztni gyorsan meg tudsz tanulni ha nekifekszel pár hónap a többi megszokás kérdése idővel kialakulnak a dolgok.

2011. nov. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Erősítőnek mit ajánlanátok? Mik a szempontok a választásnál?
2011. nov. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Előző vagyok. Engem a basszusgitár érdekel.
2011. nov. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is azt javaslom, hogy elektromosan kezdj! Persze csak akkor, ha komolyan is gondolod, mert ha csak egy fellángolás, akkor nem érdemes rá költeni. Én is elektromosan kezdtem, egy Squier Bullettal és nem bántam meg egyáltalán. Sokkal keskenyebb a nyak, így könnyebben is tudod lefogni az akkordokat, szerény véleményem szerint a húrokat is könnyebb lenyomni egy elektromos gityón. Sokan félnek a húroktól, ezért inkább a kényelmesebb klasszikus (nejlon húros) gitárt veszik kezdésnek, de én azt mondom egy fél év alatt meglehet szokni a fémhúrt... Hogy mit mennyi idő alatt tudsz eljátszani az tőled is függ, meg a számok nehézségétől. Kezdésnek ajánlanám mondjuk a Nirvanát, ha szereted. Könnyű számok. A tabulatúra olvasását secperc alatt meglehet tanulni, azzal könnyen boldogulsz, nameg ott van a Guitar Pro, az le is játsza neked. Ha van kérdésed nyugodtan írj privátba, vagy akár ide! Remélem tudtam segíteni. Üdv!

2011. nov. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én már 3 éve játszok gitárt. Elsőnek, elektromoson a legkönnyebb játszani, de ha az túl drága, bármilyen normális gitár jó. Gitárhoz nagyon sok idő kell, hogy nagyon jó tudjál lenni, és nagyon sok kitartás és nyugalom. Sose add majd fel, ezt előre megmondom. Ha elkzedesz játszani, úgy fél év múlva már eltudsz játszani egy egyzserű számot szerintem, de attól függ hogy hogy haladsz. Ha amúgy lesz valami kérdésed itt az e-mail cimem: gasparkatica@citromail.hu az én első számom úgy fél év múlva lett, az oasis-től a szám címe wonderwall :) remélem hogy segít :)
2011. nov. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igaz egyénfüggő, de szerintem fél éve nem kell ahhoz, hogy egy számot eltudj játszani (számtól is függ). Szerintem 1-2 hónap alatt már eltud sajátítani pár akkordot. Kezdésnek mondjuk Tankcsapda Egyszerű dal.
2011. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Le Pepe ***** válasza:
Szerintem érdemes megvenni az akkusztikus gitárt előbb. Nem hiszem, hogy jó kihagyni ezt a lépést a gitártanulásban. Én azon kezdtem és jó döntés volt. Rengeteg esetben bőven elég az akkusztikus (klasszikus). Természetesen, ha hardrock/metal fan vagy, akkor elektromos a cél, nekem is az volt(az is), de akkor se bántam meg. De végül a döntés rajtad áll.
2012. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!