Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha megveszek eredetiben egy...

Ha megveszek eredetiben egy CD-t jobb lesz a hangzása, mint letöltve mp3ban?

Figyelt kérdés

Ezt mondta 1-2 ismerősöm. De, nem értem miért lenne jobb egy eredeti CD hangzása, mint egy MP3 album letöltve a netről.



Azért mondják ezt, hogy megvegyem eredetiben, és ez bevétel sok embernek, vagy tényleg jobb a hangzása egy eredeti CDnek, mintha letöltöm a netről mp3ban?


És számítógépen van hallható különbség? Szóval nem hifibe rakom a CDt, hanem gépen hallgatzom, mintha mp3ban hallgatnám, a gépről.


2011. nov. 30. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem ha van is különbség akkor se egetverő szerintem csak a nagy zeneszakértők tudják megállapítani , az mp3 alapból egy rosszabb minőségű de kisebb mérete miatt jobban szeretik, de én se tudom megmondani mi a különbség
2011. nov. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem néhány dalnál jobb volt a hangzás,úgyhogy igen,szerintem jobb.(Bár van kivétel)
2011. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az mp3 rosszabbul szól, az biztos. Mondjuk egy jól tömörített mp3 (320kbps) már élvezhető.
2011. dec. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha hallod hogy rosszabb az MP3 ott a FLAC. ;-)


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én sokat hallgatok zenét és a nagy része (kb 80%) letöltött mp3. Szerintem, egy jól letöltött mp3 szinte ugyanolyan mint a cd-s.

Én nagyrészt youtube-ról szoktam letölteni, és ott általában található jó minőség.

2011. dec. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

OFF /

Ha valakinek a youtube-ról letöltött és ezután a videóból külön választott hangminőség elég jó, akkor az az egyén ezen témában nem kompetens.

/on


Az eredeti kérdésre válaszolva :


Igen , jobb minőségű az eredeti CD , mert a rajta található hanganyag 1411kb/s bitsűrűségben lementhető .wav formátumban, azaz veszteségmentes (angolul lossless),míg maga az .mp3 maximum 320kbs bitsűrűségű (lossy) formátum.Ez azt jelenti hogy az mp3-ba konvertálás során a nyers zeneanyagból ki vannak vonva az emberi fül számára nem észlelhető tartomány elemei , és az ezáltal létrehozott file mérete nagymértékben , minősége kisebb mértékben csökken.De nem kell ahhoz vájt fülűnek lenni hogy a különbséget meghalljuk egy .mp3 és egy .wav / .flac között.

2011. dec. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!