Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen, melyik programot...

Milyen, melyik programot válasszam? Cakewalk Music Creator, Logic, Reason, stb? Új vagyok a zenekészítésben, de nem teljesen alafabéta, lásd kifejtve.

Figyelt kérdés

Zenét tanultam majdnem 10 évig, zongorázni tudok, van midiképes szintetizátorom, és most szeretném összekötni a számítógéppel. Zenéket eddig csak így saját szórakozásomra, szintetizátoron csinálgattam, de most szeretnék valamit alkotni már végre...


Szóval várnék pro és kontra érveket, de természetesen nem a különböző programok használóinak háborújára vagy kíváncsi. Nekem egy olyas valami kell, amivel aránylag egszerűen, de sok lehetőséget a kezembe adva könnyen, és gyorsan tudok egyedi zenéket kreálni, nem loopokat szereznék összerakni, jó lenne a dobtól kezdve mindent saját magam feljátszani, vagy a programban összerakni. És nagyon jó lenne, ha tudnátok ajánlani az adott programhoz valami minél teljesebb leírást, tutorialt, ami az alapoktól tanít, mindenre kitérve, túl sok időm nincs. Mindenképp meg szeretném tanulni az egyik programot, de a lehető legkevesebb időráfordítással, a zenére szeretnék majd összpontosítani...


2 Giga ram van a gépembe, ha ez számít valamit, és pl a procim a legújabb cakewalk-hoz leírás szerint nem elég, bár nem tudom mennyire számít ez, nem hiszem, hogy 16 csatornás zenéket fogok kreálni, habár aztán kitudja. A lényeg, hogy jó lenne egy olyan program, amibe egyben benne van a dobkészítő rész, meg minden, amihez szükségem lenne. Köszönöm előre is a segítségeteket, kíváncsi leszek ki mivel érvel majd :)


2011. dec. 3. 15:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Szűkítettem a kört... FL Studio, Acid Pro, Sonar, vagy Ableton?
2011. dec. 3. 17:04
 2/5 mbalage ***** válasza:

A komolyabb programok közül szinte mindegy, melyiket használod. Mindegyik tudja az általad leírt alapműveleteket. A lényeg, hogy válassz egyet, aminek a kezelése barátságosnak tűnik, aztán tarts ki mellette, tanuld ki! Mindenképpen időt kell szánnod a dolgok kiismerésére, ezt nemigen lehet elkerülni. Tutorial mindenhez van, de ahhoz is idő kell...


Addig, amíg semmi mást nem akarsz, mint feljátszani néhány sávot egymásra, és azt visszahallgatni, igazából nincs komoly tanulnivaló. De ha már szoftveres zeneszerkesztésre adja a fejét az ember, akkor nem áll meg ennyinél. A szoftveres hangmodulok (pl. VST-k) amúgy függetlenek a VST host-tól, azaz a zeneszerkesztő programtól, már csak ezért sem annyira lényeges, hogy melyik programot használod. Fontosabb kérdés ennél, hogy milyen hangzásokat akarsz használni, és ehhez milyen VST-kre lesz szükséged.


A géped teljesítménye eleinte nem annyira lényeges, a hangkártya viszont annál inkább! Ez kritikus pont, alaplapi hangkártyával neki se láss a dolognak, azzal nem lehet értelmes munkát végezni. Nem annyira a minőség miatt, hanem mert alapkövetelmény, hogy ne késsen a hangkártyád, különben nem tudsz pontosan játszani, különösen amikor a már felvett sávok mellé akarsz újat feljátszani. Minimum 10-20e Ft-ot rá kell szánni erre a témára sajnos.

2011. dec. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 zeronibble ***** válasza:

Az Ableton Live egyik-másik funkciója verhetetlen időnyerő. Pl DrumRack, maga a Session rész, a "dobd szét a loopomat tranziensenként Samplerbe egymás utáni billentyűkre" és társai, a kellemes groove template rendszer, és irdatlan sok még, amit lusta vagyok felsorolni...


Ha a Cubase tetszik, akkor a Reaper-t imádni fogod. Korlátlan, butítatlan demó, a regisztráció is 12 ropi körül mozog (nem tudom most is annyi-e, mobilneten meg hamarabb beírom, hogy nem akarok utánanézni:). Piszkosul stabil és hatékonyan megírt progi, rettentően barátságos fejlesztőkkel, jórészt a felhasználók kívánságai alapján felépített funkciórengeteggel. Viszont addig nem gyors a munka vele, míg magadnak le nem butítod a felületét az általad valóban használatos dolgokra, ami eltart egy darabig, és még meg is kell tanulni kezelni előtte. Ableton is idő, mire kezesbárány lesz. Ezt a részét soha nem lehet megúszni.


Felvétel, feljátszás, kis késésű hangkártya: ASIO driver kell. EMU10k1 és EMU10k2 alapú hangkártyákhoz készít egy Eugene Gavrilov nevű pofa nagyon jót, kissé túl sokat is tud, de meghálálja a hozzáértést. KXProject néven fut. Ja, és a SoundBlaster Live! és Audigy kártyákat támogatja, a weboldal részletezi, hogy pontosan melyiket is. A másik megoldás az ASIO4All driver, ami akármelyik hangkártyához létrehoz egy virtuális vagy egy valódi ASIO driver réteget. Általában AC97 izék hát-hát szinten fürgék lesznek, a kimondott HDAudio cuccok többnyire (Intel) fürgék, az USB hangkeltők is (ami Generic USB Audio Device eszközosztály) 5ms környékén produkálnak, főleg erős gépen (ha nincs ronggyá terhelve). Nekem egy párezer forintos Numark rondaság van külsőnek, és a laptop belső (VIA szenny) semmiségénél sokkal gyorsabb, de érdekes módon csak akkor, ha egyébként az ASIO4All beállításokban engedélyezett a lapos hangkártyája is...

2011. dec. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na most kb ott tartok, hogy találtam a Cubase 3-hoz magyar video tutorialt, azon átrágtam magam, alapok megvannak - úgyérzem -, úgyhogy lehet, hogy ezzel fogom elkezdeni. Igaz az 5-ös verzió van meg a programból, de ez ugyebár részletkérdés...


Rendelés előtt állok, vagy egy Edirol UA-25, vagy egy UA-4FX külső audio interface a kiszemelt, még nem tudom e-bay-en melyiket kapom meg olcsóbban, nekem szerintem mindegyik tökéletes lesz. Tetszenek a 4FX-en az effektek, bár mikrofonra nem lesz szükségem még az elején, meg gitárra sem, de később mikrofonra lehet... Csak azt nem értem, az árkat nézve, ha a 4FX nagyjából ugyanazt a minőséget produkálja, papír alapján legalábbis, mint az UA-25, akkor az utóbbi csak a több bemenet miatt drágább? Nem sokkal, de ezt a részét nem értem túlságosan...


Mindenesetre a gépem elég gyenguska, csak egy notim van, de nem lesz 5000 sávom egyszerre, és ha úgy érzem, hogy bejön ez a dolog, és komolyabban akarok foglalkozni vele, akkor talán veszek egy asztali gépet, vagy másik notit, meglátjuk, hobbira elég lesz ez...


Szóval a 2 eszköz közt tud valaki különbséget? Köszi!

2011. dec. 8. 00:12
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók, a program eldőlt, a Cubase-el kezdem, már csak a VST-ket kéne megkeresnem, illetve a legjobbat. Pls segítsetek a másik kérdésemnél is, ha tudtok ajánlani valamit: http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__2476365-mily..
2011. dec. 18. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!