Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akusztikus vs. Elektromos?

Akusztikus vs. Elektromos?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem gitározni, egy akusztikus gitáron tanulok, nagyon szeretek gitározgatni. Kinéztem egy Fender CD 60-as akusztikus gitárt, de nagyon tetszenek az LP stílusú elektromos gitárok. Nem lenne pénzem még korrekt LP-s gitárra, főleg erősítővel. Szerintetek ugyanúgy meg lehet tanulni gitározni egy elektromoson, mint egy akusztikuson? Ha azt mondjátok, hogy az elektromos is jó perspektíva lehet, akkor inkább gyűjtenék, mondjuk egy Vorson VLP 350-esre. Na? :D
2011. dec. 3. 21:36
 1/4 zeronibble ***** válasza:

A lányok kedvencei középen, legelöl reccsentik a metált mély átéléssel. Az igazán nagy farkúak egy viharvert spanyol gitármaradványon végigbuliznak négy órát egy időközben hatalmassá növekvő hallgatósággal együtt.


Tanulni élvezetesebbnek tűnik elektromoson, de a jó technikához szárazon kéne hallani, úgy meg semmi nem vetekszik az akusztikus élvezeti értékével. Ha szempont, mennyire zavaró a környezetre a gyakorlás, és persze a környezeted téged mennyire zavar, akkor lehet elektromosban gondolkodni, valami olyan pedállal, ami egészen ehető, akusztikus koncert jellegű hangzást képes faragni a száraz pick-up jelből. Fülesen, nagy hangerőn megeshet, hogy jobban tetszik.


A fő kérdés az, hogy melyiknek a méreteit szeretnéd otthonosnak nevezni egész hátralevő életedben, és érvényes válasz az is, hogy mindkettőét :)

2011. dec. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én elektromoson tanultam, ezzel pénzt is spóroltam és logikusabb is, mert végül úgy is elektromoson fogok játszani.
2011. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 slash vs ashba ***** válasza:
gyujtsd ki a vorson-ra, en imadom azokat agitarokat
2012. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 slash vs ashba ***** válasza:
100% hogy tetszetni fog neked a Vorson:P
2012. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!