Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elképzelhető hogy már rossz a...

Elképzelhető hogy már rossz a gitárhangolóm?

Figyelt kérdés

A bátyámé volt ő úgy kb. három éve vehette aztán én most augusztus vége felé elkezdtem tanulni magamtól gitározni akusztikuson

az ötérintős behangoláshoz nekem nincs fülem így a hangológépet szoktam használni de mintha rossz lenne

(azt tudom hogy akusztikusnál a beépített mikrofonnal méri a hangot és zavaró lehet a háttérzaj, de a szobaajtót vagy becsukom vagy csönd van, az akusztika se lehet rossz, kicsi a szobám)

hangolásnál azonban a gép azt csinálja, hogy pl. az E1 húrt akarom behangolni megpengetem a gép kiírja hogy majdnem jó csak picivel magasabb, mélyítem, megint megpengetem azt mutatja hogy jó, de aztán elkezd inogni, tehát egy darabig középen áll aztán átmegy mélybe vagy magasba onnan vissza középre aztán esetleg még a végén megint mélybe vagy magasba

az a baj hogy így bizonytalan vagyok, és nehezebben sikerült behangolni plusz elég sok idő is volt


elképzelhető hogy a hangoló a rossz és egyszerűbb egy újat vennem?


2011. dec. 16. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
előbb utóbb elmászik a mutató, pengesd többször a húrt, pár másodpercenként és azt nézd a hangolón, amit az első pár másodpercben kiírt. ha rossz lenne, nem működne, ilyen nincs hogy bekapcsol csak rosszul írja ki neked a hangot :D
2011. dec. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi :) akkor nem velem van a baj XD

de sztem veszek egy újat mert ez a mutató mászkálás eléggé zavar engem

2011. dec. 16. 18:16
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor ajánlom neked a felcsíptetős hangolókat. kicsik, praktikusak :D és abban nem mikrofon van (bár van amelyikben az is van), hanem a rezgést érzi a gitárról. eleve elég hozzá picit pengetned, és már érzi hogy milyen hang, és nem zavarnak be a külső zajok :D meg az nem kezd el mászkálni olyan hamar:)
2011. dec. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké köszi akkor sztem ilyet fogok venni :)
2011. dec. 17. 14:24
 5/5 A kérdező kommentje:

hát már télleg kell egy új hangoló

ez a mostani (amiről írtam fent is) már nagyon elmászkál

minden irányba mindenféle távolságra szinte meg sem áll :(

még jó hogy kértem egy újat karácsonyra

2011. dec. 19. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!