Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez a Rammstein szám most...

Ez a Rammstein szám most Weißes Fleisch vagy Weisses Fleisch?

Figyelt kérdés

Tudom fura kérdés de engem komolyan érdekel hogy nyelvtanilag hogy kell

a legtöbb wikipédia szócikk és a tanult német dolgaim alapján, szótár szerint is weißes

de a sztaki internetes szótár és a Rammstein borítóinak hátlapja alapján weisses

most akkor melyik?

(borító hátlapok:

Herzeleid: [link]


Live aus Berlin: [link]

eredeti borító hátlap az első demokról:

[link]


2011. dec. 17. 17:53
 1/10 A kérdező kommentje:
hoppá az utolsó link valamiért nem működik :S
2011. dec. 17. 17:56
 2/10 A kérdező kommentje:
vagy ha az együttesnek hűen akarom leírni akkor weisses? (ha alapozhatok a borító hátlapokra)
2011. dec. 17. 19:14
 3/10 A kérdező kommentje:
úgy tűnik mindkettő vagyis inkább a weißes, de az együttes úgy írja hogy weisses
2011. dec. 18. 01:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Újabban a weisses az elfogadott a német nyelvtan szerint, legalábbis amiről még én értesültem. Mindkettőt megértik, az a lényeg :)
2011. dec. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ok köszi :)

csak én egy táblázatba leírtam az együttes összes számát és nem tudtam a weisses-t most hogyan írjam, de aztán weisses-ként írtam ahogy ők is a borítóik hátlapján :)

mégegyszer köszi, már féltem nem válaszolnak a kérdésemre

2011. dec. 18. 12:46
 6/10 A kérdező kommentje:
egyébként ez az új weisses, tehát a ß lecserélése ss-re mióta van? mert a Herzeleid 95-ös, a Live aus Berlin meg 99-es, de én erről a ß/ss dologról csak 2000 után hallottam először?
2011. dec. 18. 12:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 2008-ban szereztem tudomást a módosításról, de hogy azóta, mit kavartak, arról nem sokat tudok nyilatkozni. :)
2011. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindkettő helyes, csak a weißes a régies, a weisses pedig az új helyesírási szabályok szerint. De ugyanúgy megértik mindkettőt ;)
2011. dec. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

oké köszönöm szépen ;)

én úgy írom weisses mivel a Rammstein borítóinak a hátlapján is weisses

2011. dec. 18. 15:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem az 1ik némettanárom osztrék, és ő ß-el irja a weiß-t.
2012. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!