Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hangszert válasszak?...

Milyen hangszert válasszak? Érdemes lenne?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 7 éves korom óta zongorázni akarok, és most végre van elég pénzem egy jobbfajta szintetizátorra.nagyon meg akarok tanulni zongorázni, de nincs semmi zenei alaptudásom, tényleg nullán állok ilyen téren. Elvileg a szintetizátorban van 70 tanuláshoz használható "program", de az mégsem kottaolvasás... A másik, amire gondoltam, az a gitár. Azonban nem tudom... sosem voltam oda a gitárokért, nem is érzem azt, hogy akarnék gitározni. A zongora az, amiért ölni tudnék, de nincs sem időm, sem pénzem magántanárhoz járni/magántanárt hívni. Esetleg meg lehet tanulni másképp is?
2011. dec. 21. 23:30
 1/2 mbalage ***** válasza:

Szerintem nyugodtan vedd lazábbra a dolgot! Nem kell rögtön eldöntened életre szólóan, hogy márpedig most zongorázni fogsz, és márpedig egyedül, otthon, könyvekből fogsz tanulni. Egyszerűen csak láss neki, ne várj újabb 9 évet! Még az is lehet, hogy később hangszert váltasz, és tanárhoz is fogsz járni, de nem ez a fontos.


Az a fontos, hogy folyamatosan fenntartsd a lelkesedésedet, és mindig haladj előre, még ha kis léptekben is. Most az első lépés, hogy szerezz egy hangszert, és kezdj el gyakorolgatni rajta! Eleinte egyedül akarsz tanulni? Semmi gond! Vannak a neten is szép számmal anyagok, még magyarul is. Kezdetnek, kottaolvasásra pl. ezt szoktam javasolni:

[link]

2011. dec. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
tudom nem ide tartozik de most nézve a krorodat sok sikert kívánok az érettségire;)) :DD
2013. máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!