Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyiket ajánljátok inkább...

Melyiket ajánljátok inkább ritmusgitározásra?

Figyelt kérdés
Régóta készülök villanygitárt venni, de még nem tudtam dönteni hogy Epiphone Les Paul 100 vagy inkább egy Squier Telecastert vegyek. Vélemények, tapasztalatok?
2011. dec. 27. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
bár a műfajt nem tudom, de mindenképen az Epiphone-t javaslom, mert az gyakorlatilag bármilyen műfajban megállja a helyét, sokkal színesebb a hangja mint a Telecasteré.
2011. dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Műfajilag inkább a rock volna a fő szempont. De nem szeretnék ennél az egy műfajnál leragadni.
2011. dec. 27. 21:27
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem ilyen Epiphoneom van, és pont most tervezek venni egy Squiert :D a lespaul szerintem sokoldalúbb, a bluestól a metálig megállja a helyét, de pont az a hangzás hiányzik belőle, ami egy stratoban, vagy egy telecasterben van :D ha a kettő közül kéne választanom, mégiscsak a lespaul választanám, a telecaster inkább countrys hangzás, nagyon szép tisztája van, mega crunchos hangja is szép, de pl egy tankcsapda, vagy egy metallica számhoz nem tudnám elképzelni :D
2011. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kojee ***** válasza:
Les Paul
2011. dec. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is lp 100 van.:D Nagyon szép hangja van és tényleg szinte mindenre jó.
2011. dec. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ritmusra szerintem az epi faszább. Esetleg Cort m600, cort z44. Telecaster elég ergya szerintem, a hangja nem túl sokoldalú. Nézd meg az Ibanez rgr321 ex, ibanez rga32 mol, ltd ec 100 qm teszteket youtube-on meg ultimate-guitar.com on. Epiphone sg special (I-II) is elég jó! Én utáltam amikor a neten nézegettem, de élőben baromi jól néz ki.
2011. dec. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eléggé utánna jártam hogy melyik gitár érné meg, sokat ki is próbáltam, csak a telecasterhez nem volt még szerencsém. A neten amit láttam eléggé megfogott és a hangjai is, csak hát élőbe más. Ezért gondolkoztam hogy melyik legyen az, bár én is inkább az epiphone felé hajlok. Nem nagyon bízok a többi márkába, inkább megmaradnék a squiernél vagy az epiphone-nál.
2011. dec. 29. 13:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor elkell menni egy boltba és azt kell megvenni amelyikbe beleszeretsz :) Én is próbálom erőltetni hogy ár meg a márka miatt epiphone lenne jó, vagy schecter, esetleg ibanez, de minden alkalommal visszatérek a cort m600 hoz, mert anyagában kinézetében használhatóságában nekem az felel meg. Szóval ha már leszűkült kettőre a választás és megvan a pénz rájuk, akkor próbáld ki őket a boltban és amelyiktől beszarsz, azt vidd haza. Legfontosabb, hogy olyan erősítőn teszteld, amihez hasonlód otthon van, mert a boltokban hajlamosak minden gitárt csöves fejládákon prezentálni :D
2011. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kösz az válaszokat. Az utolsó válaszoló: Teljesen egyet értek veled, pont most döntöttem el hogy majd eldöntöm mikor mind a kettőt kipróbálom. Még nincs erősítőm, de egy 15wattos marshallt akarok venni, s akkor mind a kettőt azon fogom tesztelni.:D
2011. dec. 29. 15:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért egy tipp: A marshall MG szériáját kerüld el, mert olyan rossz hangja, hogy nem is nevezném marshallnak!!Helyette laney,vox,artec,fender,cort ami jó.
2011. dec. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!