Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tulajdonképpen pontosan és...

Tulajdonképpen pontosan és részletesebben mit csinál a dj?

Figyelt kérdés
pl miket csavargat, és mi van rajta a lemezeken? a számok? vagy a számok szétszedett hangsávjai?
2011. dec. 30. 12:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
A nagy átlag konkrét számokat visz magával, az ügyesek, kreatívak használnak egy úgy nevezett samplert, amivel innen onnan hang "darabokat" anyagokat tudnak belecsempészni, de ezt kevesen csinálják, mert nehéz egy jól megcsinált számot egy-két plusz hanggal még jobbá tenni, hiszen akkor azt megcsinálta volna az, aki a számot készítette :)
2012. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
És olyat nem szoktak hogy zeneszerkesztő progival előre megcsinálják magát kétorás szettet és azt meg ott egyszerűen lejátsszák? Végülis sokkal egyszerűbb lenne.
2012. jan. 2. 18:29
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt hallottam, hogy ilyen Voksán Virág, meg más szuper dj-k akik 1 éve kezdték el, és már las vegasba, ibizán, és dubajban játszanak, azoknak megcsinálják, és csak úgy tesznek, mintha nagyon dj-znének :D Nem tudom ennek mennyi a valóság alapja, de amúgy ez kb olyan mint playbackről játszani. Nem is kb, hanem ez pont olyan.
2012. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
egyrészt nagyon nem. másrészt pl voksán virágra inkább a külseje miaatt nagy a kereslet mint akármi más miatt. Az ilyesmi minden iparágban jelenvan.
2012. jan. 3. 19:13
 15/22 anonim ***** válasza:
Pontosan azt amit az első válaszoló írta.
2012. jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Állítólag Bárány is előre összekeveri :D
2012. febr. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Persze hogy meglehet,sajnos a legtöbb sztár-dj ezt csinálja.Dehát ez mindenhol ott van rockerek is játszanak playbackről...
2013. febr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Nem kell le szolni a dj-ket sem.Én a zene szeretette miatt kezdtem el annó és,én is könyünek hittem.Hát nem az! legalább 1-év gyakorlás kellet hogy minden oké legyen,és ehez a zene szeretette is kell.Vannak olyan "dj"-k akik ugynevezett Mimelt cd-röl zenélnek ami előre ütemre van állitva azaz az összes cd-egy ütemen megy semmi eltérés itt elég ha egyszer a jog-tárcsát elforgatja ha késöbb inditanár rá a zenét,na ezeket én sem tartom dj-nek.de az sem mindegy mikor inditjuk rá a másik zenét, és mikor keverünk.aki lenézi mutassa meg mit tud. az igazi a lemezjátszók lásd a :Technics cuccait,na az kéne az ilyen nagy melű dj-kek semmit nem tudna! ott nincs az hogy előre ütemre hozza a cd-t meg ilyen, vagy mix-cd tesz be.nem egy nagy dolog a dj-zés alap szinten ha csak mixelsz! de nézétek meg a Youtubon a Pioneer dj sound showon pl:Kissy Sell Out szettjét! azt hajrá lehet utánozni ha olyan könyü. és a nagy nem hazai dj-k között van pár aki hangszeren is játszik.
2013. ápr. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
83%

"Nem kell le szolni a dj-ket sem.Én a zene szeretette miatt kezdtem el annó és,én is könyünek hittem.Hát nem az! legalább 1-év gyakorlás kellet hogy minden oké legyen,és ehez a zene szeretette is kell."


1 év.. hűha, az aztán nem semmi.

Na ezt kapd ki: egy hangszeres zenésznek legalább 10 évre, és napi 8-10 óra gyakorlásra(mindennap!!) van szüksége, hogy minden oké legyen, HA tehetséges.(Ha nem az, akkor az életben nem tanul meg normálisan játszani a hangszeren).


Kár a gőzért, feleslegesen erőlködtök, ideje beismerni, hogy a DJ nem más, mint egy zeneipari segédmunkás, és k*rva messze van attól, hogy zenésznek, művésznek lehessen nevezni.

2013. ápr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Hát barátom te nagyon hülye vagy :D
2013. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!