Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet megtanulni kottát...

Hogy lehet megtanulni kottát olvasni? Mármint mindenképp kell hozzá pl tanárhoz járni? Otthon nem lehet magamtól?

Figyelt kérdés

Illetve, nagyon nehéz? Valaki tudna ajánlani valami jó könyvet?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2011. dec. 30. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
attól függ milyen kottát! De én inkább tanárhoz mennék mert ha először rosszul tanulok meg valamit az rosszul is marad meg! Zongora kottában tudok segíteni, viszont amikor egy gitáros könyvet nyitottam ki inkább becsuktam mert a kottájából vágod hogy semmit nem értettem!
2011. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Uh, értem. Köszönöm a választ! Akkor keresek valami tanárt inkább :D :)
2011. dec. 30. 21:00
 3/5 anonim válasza:

Ha gitárhoz kellene a kotta, akkor javaslom a tabulatúrát helyette és a Guitar Pro programokat. Sokkal egyszerűbb, átláthatóbb (számomra), mint a kotta. Ráadásul ránézel, logikusan végiggondolod, hogy mit takarhat és kész.

Én anno nem tudtam bekerülni a helyi zeneiskolába, pedig 2 évig próbálkoztam. Mindig lecsúsztam róla. A Guitar Pro-val önállóan is meg lehet tanulni gitározni.

2011. dec. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésképp, de a Guitar Proval semmire se mész! Egy minimális szinten azért kell zeneelméletet tudni.

Kedves kérdezô! Milyen kottáról van szó? Ének, zongora vagy mi?

2012. jan. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hegedűről lenne szó. :)
2012. jan. 2. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!