Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha egy kisfiúnak gyönyörű...

Ha egy kisfiúnak gyönyörű szoprán hangja van, mutálás után is ugyanolyan gyönyörűen tud énekelni, csak oktávokkal mélyebben? A Kóristák c. film miatt jutott eszembe.

2009. máj. 21. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű,hogy megmarad szopránnak de énekhangja még szép lesz.
2009. máj. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy megmarad szopránnak, és az énekhangja bármilyen lehet. Akár el is tűnhet (tkp: nem énekelhet utána, annyira rossz lesz).
2009. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
(én úgy tudtam, hogy a szoprán kifejezést csak a nőknél/lányoknál használják, de szóljatok, ha nem...)
2009. máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szólunk.

[link]

2009. máj. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

leinkább nembiztos :)


a mutálás nem csak annyi, hogy elmélyül a hang. tulajdonképpen az egész hangképző szerv megváltozik. a zenéhez továbbra is érteni fog, de egyrészt az új hangképző szervével gyakorlatilag újra meg kell tanulnia énekelni, másrészt az új szerv koránt sem biztos, hogy ugyanolyan jó minőségű lesz.

2009. máj. 22. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
a fiúknál nincs szoprán. a szoprán egy női hangtípus. fiúknál tenor a magas hangtípus. de az hogy milyen lesz a hangja az csak mutálás után dől el. nem is biztos hogy marad tenor, elképzelhető hogy átmegy baritonba.
2010. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

@15:24

De van férfi szoprán.

2010. jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Benkó János ***** válasza:
100%

Gyermekek hangfekvését 'szoprán' illetve 'alt' elnevezéssel illetik. Ez logikus, mivel az általuk énekelt hang megegyezik a női szoprán és alt hangfajok által énekelt hang magasságával. Mutálás után a férfiak hangja egy oktávnyit, azaz 8 zenei hangnyit mélyül, így éri el a tenor vagy bariton esetleg basszus hangfekvést. Férfi szopránok általában kidolgozott fajhangja (nem teljes funkcióval dolgoznak a hangszálak) a női regiszterekkel (leginkább alt) azonos magasságban szól, ezért nem hibás a férfi szoprán elnevezés. Férfi alt helyett azonban a kontratenor elnevezés használatos.

Üdv:

Benkó János

énektanár :-)

2010. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Gergő8 válasza:
Érdekes amit itt írtok...22 éves fiú vagyok és nekem is szoprán hangom van.Mutálás előtt is magasabb hangom volt.A mutálás nem csak a hang mélyülésére utal.7 éves korom óta klasszikus zenét tanultam, jártam kórusba és érettségiztem mint klasszikus zenész.De a hangom mint különlegesség még mindig megmaradt.És most hogy abbahagytam a zenét, sokan és legfőképpen idegenek adnak tanácsot hogy legyen belőlem férfi szoprán énekes...
2012. nov. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

igen, mivel kisfiúról van szó ott van szoprán

felnőtt férfiaknál igaz, hogy nincs, de gyerekeknél van :D

(ha már így az előttem lévő is írta:)

ének-zenei suli tanulója :D

amúgy J-B Maunier esetében igen <3 :D

2014. aug. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!