Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitárosok! Hogy kell...

Basszusgitárosok! Hogy kell használni az arpeggio jegyzéket?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 14:45
 1/7 Rsta ***** válasza:
Linkelnéd az említett jegyzéket?
2012. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
neten nem találtam magát a jegyzéket, de ilyenek: [link]
2012. jan. 5. 17:24
 3/7 Rsta ***** válasza:
Hát leírom neked, hogy mit látsz itt vagy hogy hogyan értelmezd azt, amit itt látsz, de megjegyzem ez itt nem arpeggio. Ez a C dúr skála szűk fekvésben - de ahogy itt jelölik, ez a B lokriszi, viszont ezt felejtsd is el, nehogy bezavarjon! Az arpeggiot is láthatod belőle, ha az érdekel, de most maradjunk akkor a skálánál. Tehát a kockában lévő 7 az első pötty helyzetét jelöli a nyakon. (7. bund, B hang.) A piros kockák az alaphangot jelölik, ami jelen esetben a C. A pöttyökben számok vannak, amik az ujjrendet jelölik. (1 - mutató, 2 - középső, 3 - gyűrűs, 4 - kisujj). Egyszerűen a képet átülteted a gitár nyakára úgy, hogy a hetedik bundnál legyen az 1/mutató ujjad, de ha C dúrt játszol, akkor a piros kockáról indulj! Túlbonyolítottam? Lehet.
2012. jan. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát nekem a 2 piros négyzet helyén kell csak lefognom? Amúgy köszönöm szépen!
2012. jan. 6. 19:59
 5/7 Rsta ***** válasza:
Nem értem mire gondolsz. Azok a skála alaphangjai. Az alapján használod a sablont. Mert ha a skála szerkezetét megjegyezted, akkor már el fogod tudni játszani bármelyik dúr skálát. Itt a C-n van a piros kocka, mert ez a C dúr skála. Ha a Bb dúr skálát akarod eljátszani, akkor áthelyezed a skála képét úgy, hogy a piros kocka a Bb hangon legyen. (6. bund)
2012. jan. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Rsta ***** válasza:
Jaaa, értem már! Bezavartam az utolsó mondatommal. Igen, a pirosról indítsd a skálát! Mert ha a B-ról indulsz, ahogy a képen van, akkor az már a B lokriszi.
2012. jan. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2012. jan. 7. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!