Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a kedvenc hangszeretek?

Mi a kedvenc hangszeretek?

Figyelt kérdés
Hogy ha választhatnátok egy (ismétlem, EGY) hangszert, függetlenül attól, tudtok-e játszani rajta, mi lenne az?
2012. jan. 4. 22:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nekem a hegedű az, szerintem annál gyönyörűbb zene nincsen, mint amire egy hegedű képes.
2012. jan. 4. 22:58
 2/15 anonim ***** válasza:
Nehéz a választás,hegedű,zongora,gitár és a dob is jó.
2012. jan. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
zongora
2012. jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

gitár, zongora, dob


leginkább gitár

2012. jan. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1. vagyok,nekem természetesen,amit először írtam,mert azt tanultam egy kicsit.
2012. jan. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, a dob is erős, az adja meg egy dal ritmusát, és épp ezért nagyon megragad az ember fejében. Valljuk be, egy jól eltalált dobszólót a büdös életbe nem verünk ki a fejünkből :D


Ugyanakkor a hegedű és a zongora sokkal önállóbbak, csak dobbal nem nagyon lehet összerakni egy számot, zongorával vagy hegedűvel igen. Ugyanakkor a hegedű sokoldalúbb szerintem, mint a zongora, ugyanazzal a hangszerrel el lehet húzni Beethoven XI. szimfóniáját, és egy ír mulatós nótát is. Egy hegedű pillanatok alatt elszomorít, felvidít, vagy éppen táncra perdít. Szerintem nincs még egy hangszer, ami ilyen erős hatással lenne az emberre.

2012. jan. 5. 01:35
 7/15 anonim ***** válasza:

pár hete elkezdtem gitározni (ez egyben válasz a kérdésedre) tanulni(már rég óta terveztem, de most jutott rá idő)

Viszont Dec. 28-án volt Jimmy Sullivan (A7x dobosa,nyugodjon békében) halálának 2. évfordulója és csak A7x számokat hallgattam pár napig ésbannyira ráhangolódtam, hogy valszeg a dobot is meg fogom próbálni(ha 2 választásom lenne akk ez lenne a 2.)

A hegedű meg nekem valahogy nem jön be.

Szépen szól meg minden, de nálam valahogy nincs meg az a hatása mint mondjuk egy jó gitárszólónak.

2012. jan. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Függetlenül attól, hogy több hangszeren is játszom, a hangszer, amit a legszívesebben hallgatok, az a zongora.
2012. jan. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Nekem a gitár, mert szeretek énekelni, és nagyon sok dalt kísérni lehet vele, könnyen hordozható, nem szükséges hozzá feltétlenül áram, és ezen kívül szerintem gyönyörűen szól, de szeretem a zongorát is, a furulyát is és a harmonikát is
2012. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem az elektromos szólógitár. Játszom is rajta, bár nem régóta, kb 3/4 éve kezdtem el. Rock-ot, metált hallgatok, imádom a gyors szólókat, a darálós riffeket, a technikás appergiokat, de leginkább a szép, lassú, nyújtott hangzású szólókat, ilyenek például a GnR November Rain c. számában, a Bon Jovi Bed of Roses számában van, stb. Egy jó Gibsonnak, vagy Fendernek a hangjánál (számomra!) nincs jobb.

A zongora is érdekel, egyszer lehet megpróbálkozok azzal is.

2012. jan. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!