Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » EMG 85-nél magasabb jelszintte...

EMG 85-nél magasabb jelszinttel rendelkező aktív pickupot keresek nyak pozícióba. Létezik ilyen pickup?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
biztos létezik de ha már van egy EMG-85-e az emberek nem tum ki olyan hülye hogy lecserélné... xD de ha nagyon akarsz akkor nézz körül seymour duncan-ok között :)
2012. jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem lecserélni szeretném, hanem most veszek pickupokat, amit mindenképp szeretnék a hídhoz egy EMG 81 x szériát, a 85ből vagy simát veszek, mivel annak nagyobb a jele, vagy más fajtát ha létezik magasabb jelű aktív pickup nyakhoz, ami ennél is testesebb hangzást biztosít.
2012. jan. 8. 13:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért megkérdezném: mi a rossebnek?

Egy EMG-85-nek is, főleg nyaknál akkora jele, hogy bármilyen tiszta csatornán letépi a fejed, torzon meg alig kell rátenni a gaint.

"ha létezik magasabb jelű aktív pickup nyakhoz, ami ennél is testesebb hangzást biztosít."

Hatalmas tévedésben vagy, a jelszint nagysága abszolút semmilyen összefüggésben nincs a testes hangzással.

Sőt, pont az EMG-k kifejezetten sterilen, szárazon szólnak, ha testes hangzást szeretnél nagyon rossz irányba nézelődsz...

Gibson PU-k pl, kifejezetten alacsony jelszinttel, azok tudnak testes hangot.

2012. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 85X miért nem jó párosítás 81X-el?
2012. jan. 9. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De persze, hogy király, csak egyedi hangzást szeretnék elérni. Most néztem utána pár dolognak, és rátaláltam a Seymour Duncan márkára. Mi a véleményetek?
2012. jan. 9. 09:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha egyedit szeretnél Lundgrent vagy BKP-t nézz, habár ezek zsebbenyúlósabb dolgok, de kézzel, kis manufaktúrában készült, egyedi, csúcsminőségű hangszedők.
2012. jan. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ, a Lundgrent érdekelne, utána néztem, és fasza, csak kérdés, mennyivel kisebb a jelszintje, mint 1 aktív pickupnak pl EMG 81 85-nél.
2012. jan. 9. 10:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Te komolyan elhiszed azt a naiv feltételezést, hogy egy nyaki hangszedőn fog múlni az egyediség, akár hangzásban, akár zeneileg?

Nem mellesleg a nyaki hangszedők szinte mindig egy lehelletnyivel kisebb kimeneti jelűek, mint a híd hangszedők, tehát szvsz ha Seymour Blackout-ot raksz a nyakhoz, még akkor sem lesz gond.

És én is osztom a véleményt. Aktív hangszedőktől nem fogsz semmiképp sem vastagabban szólni, az inkább a 2-300 milivoltos PAF hangszedők asztala :)

2012. jan. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jóval kisebb, de nem értem miért olyan fontos ez.
2012. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!