Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet gitár akkordot...

Hogyan lehet gitár akkordot "gyártani"?

Figyelt kérdés
Egy adott dalt a gitár egyik húrján lejátszom hallás után. Ha ezeket a hangokat lejegyzem sorban, ezekből hogyan állnak össze a dal kíséretéhez szükséges akkordok? Azt tudom, hogy egy akkord milyen hangokból áll. Ez a tudás elegendő lehet ahhoz, hogy magamnak elkészítsem bármely dal gitár akkordkíséretét?
2012. jan. 15. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyártani nem lehet, esetleg a létező akkordok közül választani, variálni a kettőt,stb... és ha egy dal első hangját leszeded, arra már rálehet az akkordot építeni
2012. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A gyártás alatt nem azt értettem, hogy új akkordokat találok ki!:)
2012. jan. 15. 22:20
 3/9 zeronibble ***** válasza:
Ha a hangnem megvan, akkor minden megvan. Van pár gyakoribb akkord, azokat az adott hangnemre illesztve bepróbálod. Később már próbálgatás nélkül is jól csinálod, fülre. Ha mutató ujjal tudsz capozni, akkor még egyszerűbb dolgod van első körben, aztán csak az odaillő akkordot kell kényelmesebbre vagy jobban szólósra fordítgatnod. Lehet, hogy csomó hülyeséget írtam, majd kijavítja valaki, aki játszott is gitáron...
2012. jan. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Rsta ***** válasza:
100%
Ha jól értem, akkor egy dallamhoz szeretnél kíséretet írni? Az akkordok felépítésén túl még azért ismerned kellene mondjuk a hangnem fogalmát, a modulációt, funkciókat... Szóval, ha valóban zeneileg összefüggő kíséretet akarsz a dallamodhoz, akkor ezekre nem árt rákeresni.
2012. jan. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem egészen erre gondoltam. A lényeg: Adott pl. egy Republic nóta. Nem ismerem a dal akkordjait. Viszont a dalt hallás után lejátszom a gitár egyik húrján. A hangokat sorba lejegyzem. Ezekből hogyan tudnám összeállítani a nóta gitár akkordkíséretét?
2012. jan. 16. 20:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hallás után milyen hangokat játszol le?

Az énekdallamot?

Vagy az akkordok helyén 1-1 hangokat?

Igazából meg kell fejteni a hangnemet, abból pedig ki lehet matekozni, hogy hányadik fokon milyen akkord áll.

2012. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ha egy zeneszámot le akarok akkordozni, akkor mindig a basszussal kezdem. Ha a basszus dallama megvan (és nem Eric Clapton valamelyik agyament száma :-) ), akkor onnan megfelelő skála ismeretek révén nem bonyolult az akkordok kitalálása. Na ez persze a könnyűzenére igaz jóformán. Illetve ha eleget gitározol akkor rájössz, hogy vannak olyan íratlan szabályok, amik általában bejönnek, ezáltal tudsz következtetni az előző akkordból a következőre. Republiktól még nem találkoztam olyan igazán bonyolult számmal, szóval próbálkozz az alapakkordokkal.
2012. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Rsta ***** válasza:
Nem értem pontosan, hogy mit értesz azon, hogy lejátszod a dalt hallás után a gitár egyik húrján... Nem ismerem a Republic műveket, de nem hinném hogy ide-oda modulálnának... szóval egy biztos, ami hangokat leírtál egymás után - bármi is legyen az -, abból ki tudod találni a hangnemet. Általában tonikáról indulnak a nóták, tehát nagy valószínűséggel az első akkordod maga a hangnem nevében szereplő akkord lesz. Ebből kiindulhatsz...
2012. jan. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Én ha egy zeneszámot le akarok akkordozni, akkor mindig a basszussal kezdem. Ha a basszus dallama megvan (és nem Eric Clapton valamelyik agyament száma :-) ), akkor onnan megfelelő skála ismeretek révén nem bonyolult az akkordok kitalálása. Na ez persze a könnyűzenére igaz jóformán. Illetve ha eleget gitározol akkor rájössz, hogy vannak olyan íratlan szabályok, amik általában bejönnek, ezáltal tudsz következtetni az előző akkordból a következőre. Republiktól még nem találkoztam olyan igazán bonyolult számmal, szóval próbálkozz az alapakkordokkal."


A "basszus dallama"? Erre hogyan lehet rájönni? Nem játszom basszus gitáron. Leírnád, mi ennek a menete? Köszi!

2012. ápr. 8. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!