Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyhogy nem okoz fennakadást...

Hogyhogy nem okoz fennakadást a lejátszásban?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam, meg az is a tapasztalatom, hogy a karcos audio CD-t nem lehet már akadálymentesen lejátszani.

Az az érdekes, hogy mégis van egy lemezem, amin elég sok látható és mély karc van, mégis hibátlanul le tudom játszani nemcsak a számítógépen, de a dvd lejátszó és a CD-lejátszónk is akadálytalanul viszi. Minden dalt kivétel nélkül végig hibátlanul le lehet játszani.

Ez hogy lehet?

Ugyanakkor egy másik CD-men meg alig vn karc, csak egy helyen, mégis megakad többször is annál a dalnál...

nem értem. :-)


2012. jan. 16. 14:14
 1/3 Antimod ***** válasza:

Attól függ, a karc milyen mély és milyen információkat érint a lemezen.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen irányú. A sugárirányú karcokat jobban tűri, a körkörös viszont gázosabb. Az egy erős karc jobb, mint a sok apró, csiszolás jellegű.

Amúgy nagy redundancia van a CD-ken, tele van hibajavító tartalommal, ezek alapján vissza tudja állítani a sérült adatokat, egy bizonyos szintig.

2012. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Már kezdem így érteni...

ugyanis a lemezemen nem körkörösen vannak a karcok, hanem össze-vissza átlósan. Bár elég mély karcok, de úgy tűnik belefér.

A másik említett lemezemen, (amit nem tudok lejátszani rendesen) körívesen van pár vastagabb karc, gondolom felsértette a lejátszás útját, ezért akadozik.

2012. jan. 16. 14:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!