Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kell hangszedőt cserélni?

Hogy kell hangszedőt cserélni?

Figyelt kérdés

Soha nem cseréltem még hangszedőt, elképzelésem van róla, de inkább megkérdezem.

Ilyen gitárom van:

[link]

És a két H-t cserélném ki 30-35 ezer forintos, szintén H, passzív hangszedőkre - annak majd még utána olvasok, hogy milyen márkát érdemes választani.

Megnéztem és úgy látom külön színű zsinórok tartoznak az egyes hangszedőkhöz (ez nem tudom mennyire megszokott, mint mondtam még soha nem cseréltem ilyet). Így tehát úgy képzeltem el, hogy kicsavarozom az egyik hangszedőt, így annak látni fogom milyen színű a zsinórja. És azt a zsinórt leforrasztom a kapcsolóról, majd berakom az új hangszedőt és a régi helyére beforrasztom a zsinórját. Aztán ezt megteszem a másikkal is. Tényleg ennyi a művelet, vagy csak én gondolom ilyen egyszerűnek?

És kérdezném még, hogyha az S pickup-ot nem cserélem ki, az baj-e? Nagyon ritkán használom ezért nem gondoltam kicserélni. És még egy utolsó kérdés: Van különbség a nyak felőli és a húrláb felőli H pickup között? Vagy mindegy milyet veszek?

Bocs, ha hosszú lett. Köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 18. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy itt pontosan milyen, mivel nekem 2humbucker van benne, és nincs közte single, de nagyjából annyi, hogy ahova be volt forrasztva az előző, oda beteszed ezt is. Ha nem cseréled ki a köztükléve single coilt ,abból semmi baj nincs, viszont ha drágább hangszedőd lesz, valószínűleg nagyobb jelszintje lesz, így azt nem is fogod kihallani :D van különbség a nyaki és a híd pozíció közti hangszedők között, illetve a húrtávolság sem mindegy, legalábbis amit én használok márkát, annál van külön hangszedő floydrose-os gitárhoz, és fix hidashoz
2012. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem ne akard cserélgetni magad ha nem értesz hozzá! egy hangszerboltban vagy műhelyben megcsinálják max. 3000ft-ért!
2012. jan. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
felénk 3ezer ft/hangszedő. Annyit meg nem ér 2db forrasztás
2012. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!