Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudtok mondani jó gitárszólókat?

Tudtok mondani jó gitárszólókat?

Figyelt kérdés

Mint például a The loner vagy a Cannon rock.

És egyébként van valami külön neve mint egy műfajnnak?


2012. jan. 26. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A Lonert akartam mondani :)


Ott van pld. az Europa Santanatól.Ha jól emlékszem, ott is gitárszóló megy végig.


Azért nem a legjobb ötlet ezeket betanulni, tapasztalatból mondom. Inkább tegyél be egy backing track-et, és próbálj rá magadtól játszani. Az elején elég, ha pentaton skálát (esetleg blues skálát) használsz, aztán jöhet a többi is. Én anno megtanultam a Loner-t, eltelt egy hét, és már nem tudtam. Mióta tudom, hogy melyik hangot hol keressem, és hol van pld. az oktáv vagy a szeptim, már magamtól is el tudom játszani. Ez a lényeg.Azért ha találok, még küldök neked ilyen "szólós" dalokat.

2012. jan. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Rsta ***** válasza:
Eric Johnsontól bármi... de hogy példát is írjak Cliffs of dover.
2012. jan. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Egyébként nem elsősorban tanulásra gondoltam hanem hallgatni...bár a tanulás sem áll messze tőlem :)de megfogadom a tanácsod :)

2012. jan. 26. 17:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Tudod, én zenészfejjel gondolkozom. Fel se merül bennem, hogy a zene elvileg hallgatás céljából készül. :)
2012. jan. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

vicces, de énis egyből arra gondoltam, hogy játszani:D

amúgy, kicsit talán keményebb, de én nemrég bukkantam rá:

http://www.youtube.com/watch?v=9MBjP0xw2HM

Illetve, ha kellemes gitárszólókat akarsz hallgatni, szöveg nélkül, akkor Joe Satriani meg John Petrucci bármelyik albumát ajánlom:) Talán még David Gilmournak is vannak szólóalbumai, illetve Paul Gilbert..

Nekem pl most ez az egyik kedvencem:

http://www.youtube.com/watch?v=9MBjP0xw2HM

bár énis zenészfejjel gondolkodok, így nem elsősorban hallgatni szoktam :D

2012. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én mostanában már nem is hallgatok zenét. Ha igen, akkor belenyúlok valamilyen hangszerrel.Nyugtalan vagyok, ha szól a zene és nincs hangszer a kezemben.
2012. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
így végiggondolva lehet hogy ha én olvasom el ezt a kérdést én is egyből a játékra gondoltam volna nem pedig a hallgatásra :) köszi szépen mégegyszer :)
2012. jan. 26. 21:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Santanatól mehet nyugodtan az "Into the night is" :)

Ja, ha inkább kicsit jazzes rockot szeretnél, akkor Eric Claptontól bármi.És az én két kedvencem, a Guns n' Roses dalai, pl Sweet Child o'mine, Don't cry, November rain, vagy a Bon Jovitól (mármint a bandától,Richie Sambora gitárossal) a Livin' on a prayer, You give love a bad name, és még sorolhatnám... :D

2012. jan. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem pont ilyesmi zenékre gondoltam, de az vitathatatlan hogy az ízlésed tökéletes! :D (utolsónak)
2012. jan. 28. 21:12
 10/11 Imre Pál válasza:

Instrumentális gitárzenének hívják a műfajt.

Ebben a stílusban nem csak számokat írnak, hanem gyakran egész lemezeket is.

Pl.

Vinnie Moore, Michael lee firkins, Jason Becker.

Ezeket az előadókat nézd meg.

2012. febr. 5. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!