Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen húrt vegyek az akusztik...

Apácska kérdése:

Milyen húrt vegyek az akusztikus gitáromra, ha azt szeretném, hogy minél később tompuljon el a hangja? Elég sokat kipróbáltam már, általában 4-5 nap alatt már tompák.

Figyelt kérdés
Szakadni nem szokott a húrom szerencsére nem savas a kezem :)Elektromosra való húrt is ráteszek ha kell, a lényeg, hogy sokáig csilingeljen. (Bár nem befolyásolja a dolgot, 10-est használok.)
2012. jan. 27. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Elixirt.

2-3-szor többe kerül, mint egy sima húr, de akár 10-szer tovább bírja.

Egy vékony műanyagréteggel van bevonva a fém húr, így nem tud a kis résekbe bemenni a kosz, és nem tud eltompulni a hangja.

2012. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet kipróbálom következőnek, most dean markleyt veszek. Elixírt eddig nem vettem, mert marha drága, de egyszer kipróbálom, hátha tényleg megéri inkább azt venni, mint olcsót sűrűbben. Dean Markleyban is van vmi turpisság.
2012. jan. 27. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem igazán foglalkoztam az elixirrel, aztán most az van a gitáromon, és nagyon régóta rajta van, és úgy szól, mintha tök új lenne...

Megéri. :)

2012. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom, veszek én is Elixirt. Annyi helyen dicsérik, hogy már én is kíváncsi vagyok.Nálam eddig az Ernie Ball volt a csúcs, az összes többi közül, amit használtam, az bírta legtovább.
2012. jan. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen jó az Ernie Ball meg társai is, de ezek egyszerű mezei húrok.

Addig bírják, amíg be nem koszolódnak, rozsdásodnak, minimális különbség lehet köztük.

Az Elixir viszont különleges a műanyagbevonat miatt, egyszerűen nem tud úgy letompulni, mint a többi, emiatt van a sokszoros élettartam.

2012. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!