Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő után kell húrt...

Mennyi idő után kell húrt cserélni általában a basszusgitárokon? Van egy Harley Benton HBP120BK-m, talán 1 éves de már látni a húrokon pici szürke rozsdafoltokat. Maradhat még rajta?

Figyelt kérdés

A hangzással még nincs bajom?

És ha sürgős lesz a csere hogyan fogom észrevenni ?



2012. febr. 1. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Szólógitárom van, azon havonta, max kéthavonta cserélek húrt. Szerintem már ráférne!
2012. febr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És mennyibe kerül egy normális húrkészlet basszusra?

Mert felnéztem egy áruházba és ott a legolcsóbb 10.000-12.000 ezer környékén volt.

Azok jók is vagy csak az áruk ilyen nagy ?

2012. febr. 1. 17:07
 3/5 anonim ***** válasza:
10.000? En 5.000ért vettem húrt rá. A szürke foltokokat a fretek okozzák a lefogás miatt. Akkor érdemes húrt cserélni ha romlik a hangzása vagy ugye el pattan.
2012. febr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
még vami az árral: láttam én is már fender húrt 13.000ért. Amúgy az a legjobb ha a gitárod árkategóriájához mérten veeszed a húrt
2012. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
havonta nem ár lecserélni, de elég 2havonta max. azért én fendert nem vennék...attől, hogy gitárokat jókat gyárt, még húrt nem biztos, olyam mint a gibson húr...kalap szar. 5500körül van a RotoSound, nálam az a befutó. Duff is azt használ a Guns-ból.
2012. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!