Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez szerintetek is rövid...

Ez szerintetek is rövid leírása annak, hogy a house zene IGÉNYTELEN és ÚGY SZAR AHOGY VAN!?

Figyelt kérdés
Ma már a house-t nem csak nagy fesztiválokon játsszák, hanem minden péntek és szombat este a diszkókban is. A lüktető zene és a villódzó fények mellett viszont nem az a lényeg, hogy lelki partnerre találjunk egy óra alatt, hanem, hogy a nekünk legjobban tetsző lánnyal, fiúval megismerkedjünk, és lehetőleg minél hamarabb összemelegedjünk. Ezért fontos a minél divatosabb, meghökkentőbb, szexisebb és változatosabb megjelenés. A szöveg általában csak néhány lakonikus varázsmondatra szorítkozik, ilyenekre, mint: que divina, vagy don’t give up the fight, melyek elsősorban a tudatalattit veszik célba, és fogva is tartják a mű időtartama alatt.
2012. febr. 10. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Először is ne keverd a zenét a lelki korcs divatnemzedék párzási rituáléjával. Másodsorban pedig a house zene nem igénytelen és szar úgy, ahogy van, csak mint sok más stílusnál, itt is borzalmasan sok a szar. A house számok közül is van egy csomó, ami jó, nézd meg például ezt a CD-t:

[link]

Ha veszed a bátorságot, és meghallgatod mindet, be kell majd vallanod, hogy bizony van jó pár, ami zeneileg is ott van a szeren, nem csak a pulzáló hanghatás idegrendszeredre gyakorolt hatása visz belefele a transzba. Én is úgy vagyok vele, hogy "szar a house", de nem mondanám, hogy úgy, ahogy van. Ez olyan dolog, mintha azt mondanám, hogy a dubstep fos úgy, ahogy van, mert a számok 99%-a élvezhetetlen fos igénytelen hangzásvilággal rendelkezik, mert az önjelölt zeneszerzők úgy gondolják, hogy mivel viszonylag új a stílus, elég, ha van benne fantázia, és nem kell keresni egy tisztességes pergődob-hangot. Vagy ha azt mondanám, hogy a punk vagy a rock szar, mert annyi semmitmondó rock szám és élvezhetetlen punk szám van. Igen helytelen hozzáállás ez, ami csak a saját korlátaidat mutatja meg számunkra.

2012. febr. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hajlamos vagyok elhinni, hogy a techo, house stb műfajban is van, ami jó.


DE!


Azt hiszem, azokat nem játszák a diszkókban. Igaz vagy igaz?

2012. febr. 11. 11:21
 3/14 A kérdező kommentje:

A rockal csak annyi a bajom, hogy sokan azt kizárólag a Tankcsapdával azonosítják, ami valóban szar, igénytelen, semmitmondó. De rengeteg tradícionális heavy metal szöveg rendkívül elgondolkodtató és bizony sokat mondó.


meghallgattam eddig 2 számot a belinkelt house attack albumról. hát nem hallok különbséget a hétvégi diszkóműsorhoz képest. Ezek véletlelül nem az FT2-vel készültek?:))) Fast Tracker 2, 90-es évekbeli dosos zeneszerkesztőprogram, Gravis Ultrasound hangkártyával egész jól működött. Van neki mára Linuxos klónja, a Milkyway Tracker 2. Meg nyilván van komolyabb windowsos verzió is, talán a MadTracker ilyesmi még.

Csak halkan súgom meg, hogy a 90-es években minden előképzettség nélkül magam is összeraktam ilyen szart, csakhogy bizonyítsam, hogy ilyet én is tudok. Mivel a patterneket másolni lehet, nem volt nehéz.


De rockzenét meg sem lehet vele közelíteni vagy az összes akkordhoz külön hangminta kéne.

2012. febr. 11. 11:36
 4/14 anonim ***** válasza:
Én imPulse Trackert használtam. Errl az albumról a Sunchyme szerintem örökbecsű nem csak a house-ok között, hanem úgy a komplett zenei világban. Nagyon érzelemdús, nagyon vidám. Na, ilyen vidám zenét mutass nekem klasszikus zenén kívül :) Szerintem egyébként már akkor is Cubase-t használtak a producerek ezekhez. A te bajod az, hogy túl szövegcentrikus vagy, és ha csak annyi a szöveg, hogy "héommammamma", akkor úszott az egész. Anyám is ilyen, emiatt maradt le egy csomó zenei értékről. Szerintem a másik a Beatles, akinek olyan sok fos száma volt, de istenítik mindegyiket az utolsó szálig.
2012. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

ez sem volt nagy szám. szokásos 4/4-es dummdumm, plusz egy 3 azaz talán 4 billentyűt használó szintetizátor, (ha az nem számítógép lenne, de felteszem, hogy még az a szintetizátor sem élőben feljátszott hang, csak valamelyik zeneszerkesztőprogram által összetákolt fantasztikum.


Mint mondtam, kb 10 éve én is csináltam ilyet. Zenei előképzettség nélkül, hiszen arra végképp nem volt hozzá szükség.


pl rockban van egy halom instrumentális dal, tehát nem a szövegközpontúság a lényeg, de ha már van szöveg, akkor legyen több, mint pl "all day, all night, all day, all night" stb stb.


tessék, itt egy nem klasszikus, vidám tök jó zene, ami éppen akkusztikus rock.

http://www.youtube.com/watch?v=KUXDYcE6HxU

2012. febr. 13. 09:44
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor járjál olyan helyekre ahol ilyesmi zenét játszanak. Ennyire egyszerű :)
2012. febr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Találd ki miért nem járnak az emberek ilyen zenét játszó helyre. De segítek. Mert nincs ilyen hely csakk a tucctucc van.

így mégsem olyan egyszerű

2012. febr. 13. 23:16
 8/14 anonim ***** válasza:

van.

ez csak egy: [link]

Azért mert te nem ismersz, attól még van. Keresgélj, nagy a város.

2012. febr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

melyik város?:)


feltehetőleg nem egy városban lakunk....

s ahol lakom, az is nagy, de eléggé uralja a bugriosoknak , partiqrváknak kitalált szórakozási lehetőség.

2012. febr. 14. 20:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, hát aki vidéki, az hallgasson lakodalmast :D
2012. febr. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!